shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogoszenia parafialne 19.10.2014 Drukuj
18.10.2014.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 października 2014

 

1.Przypadająca dziś 29. niedziela zwykła w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października. W tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

 

2. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.00. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

 

3.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

4. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godzinie 11.00 Msza święta dla dzieci. w przyszłą niedzielę. Zapraszam wszystkie dzieci od najmłodszych z rodzicami. Dzieci ze Szkoły Podstawowej na tę Mszę świętą przynoszą ze sobą otrzymane w szkole  kamizelki odblaskowe.

 

5. Również przyszła niedziela jest 26 dniem miesiąca to dzień comiesięcznej nowenny do świętej Anny patronki naszej parafii. O godz.15.00 Różaniec pokutny poprowadzi  Róża rodzinna świętego Franciszka w intencji : o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, prawników. Róża ta rozpoczyna z nowymi braćmi i siostrami swoją działalność, zapraszamy braci i siostry tej roży by otrzymać specjalne błogosławieństwo na rozpoczęcie swojej misji modlitwy różańcowej. 

 

6.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Szlachetka 124; Wójciak 192; Grabowski 224; Suder 540; Dyduła – Dziadkowiec 267; Wiewiórka 116; Kruk 332; Bystroń 113; Kruk – Burtan 422; Fita 603.

 

7.Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Cennym darem dla naszych bliskich zmarłych będzie przyjęta w ich intencji spowiedź i Komunia św. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmujemy w kancelarii po mszy św. w dni powszednie. Można również na przyszły rok dokonać rezerwacji intencje Mszy świętej.

 

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek święty Jan Kanty, prezbiter; przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów;

- wtorekbłogosławiony Jakub Strzemię, franciszkanin, biskup; pochodził ze wschodnich kresów Polski i tam też w 1391 roku został biskupem w Haliczu, nowo erygowanej diecezji, gdzie gorliwie zajął się jej organizacją,

- środaświęty Jan Paweł II, papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski. Po każdej Mszy świętej ucałowanie Jego relikwii.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »