shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

22 Lutego 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 314 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 12.10.2014 Drukuj
10.10.2014.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 października 2014

 

1. Dziś przypada 28. Niedziela zwykła w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania.  W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.

 

2. Miesiąc październik w naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godzinie 15.00.

 

3. We wtorek naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam w środę na Mszę Świętą nowennową  o godz. 17.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

 

4. W środę grupa teatralna po wieczornej Mszy świętej zaprasza  na wieczornicę ze świętym Janem Pawłem II  pod tytułem „Świętymi bądźcie”

 

5. Spotkanie ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę  po Mszy świętej o godzinie 7.00. Zapraszamy również wszystkich tych chłopaków którzy chcieli by zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu.

 

6.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7. W naszej parafii zamieszkał kapłan diecezji Kaliskiej, ks. Piotr Przybył, który oprócz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, będzie pomagał w duszpasterstwie. Bardzo serdecznie witamy Go w naszej rodzinie parafialnej. Życzymy Mu wiele Bożych łask oraz opieki Patronki świętej Anny.

 

8.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Kicek 111; Gubała – Woźnica – Zięba 255; Sadzik 528; Kaim 172; Kaim 354; Bajer 47; Brożek 565; Tondera 320; Grzybek – Raczek 342; Raczek 295; Grabowski 311; Chahidi 296; Bartosz 436;

 

9.Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Cennym darem dla naszych bliskich zmarłych będzie przyjęta w ich intencji spowiedź i Komunia św. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmuje w kancelarii po mszy św. w dni powszednie. Można również na przyszły rok dokonać rezerwacji intencje Mszy świętej.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekbłogosławiony Honorat Koźmiński, prezbiter, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim; apostołując w konfesjonale, dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości;

- wtorekświęta Małgorzata Maria Alacoque, dziewica zakonnica której Pan Jezus ukazał swoje przebite serce, przekazując obietnice dla wszystkich którzy odprawiają pierwsze piątki miesiąca;

- środaświęta Teresa od Jezusa, dziewica, zakonnica i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką;

- czwartekświęta Jadwiga Śląska, żona Henryka Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym męstwem duchem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały;

- piątekświęty Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; w drodze do Rzymu pisał listy do chrześcijan w tym mieście, aby nie starali się go uwolnić, gdyż pragnie być pszenicą zmielona zębami lwów, aby stać się czystym chlebem Chrystusa; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

- sobotaświęty Łukasz, ewangelista, patron służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »