shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

16 Kwietnia 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Benedykt,
Bernadetta, Cecyl,
Cecylian,
Charyzjusz, Erwin,
Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert,
Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy,
Urban
Do końca roku zostało 260 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 23.03.2014 Drukuj
27.03.2014.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

23 marca 2014

 

1. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez Słowo Boże, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.

 

2. Jednocześnie, aby wspomagać duchową walkę o przemianę naszego życia, w okresie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00, dla młodzieży o godz.20.00 i dla dorosłych bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. Zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym celebrujemy w niedzielę o godz.15.00.

           

3. Pomimo że okres Wielkiego Postu jest czasem uprzywilejowanym w liturgii i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywać we wtorek, 25 marca. Jest to zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Gotowych do podjęcia „duchowej adopcji dziecka poczętego” prosimy o zabranie deklaracji, które znajdują się na bocznym ołtarzu, i oddanie w zakrystii we wtorek 15 minut przed wieczorną Mszą święta.

 

4. Młodzież gimnazjalna klasy 1 przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w najbliższa sobotę po Mszy świętej wieczornej ma spotkanie w salce na plebanii. W tym dniu uczestniczy w spotkaniu obowiązkowo, oraz obecna jest na Mszy świętej wieczornej.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętej Anny  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Z racji czwartej niedzieli miesiąca o godzinie 11.00 Msza święta dla dzieci. w przyszłą niedzielę. Zapraszam wszystkie dzieci od najmłodszych z rodzicami.

 

7. W niedzielę w naszym kościele będziemy gościć siostrę Stanisławę Urbaś  misjonarkę z  Rwandy. Będziemy mogli wesprzeć trudną prace misjonarzy, modlitwą oraz ofiarą.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Jędrzejowski – Chlebda 222; Motyka 129; Pasionek 196; Różanecka 164; Książek – Stankiewicz 193; Fijoł 299; Fijoł 672; Tomal 245; Salawa 275; Kosek 149; Wawrzynek 396.

 

9. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy działalność charytatywną Kościoła. Składając ofiary do wyznaczonej puszki Pomoc dla potrzebujących. Caritas Polska rozprowadza Baranki Wielkanocne. Można je nabywać w zakrystii.

 

10. Wielki Post to okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary w Syna Bożego. Dobrze wykorzystajmy ten czas. Informuje, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii od niedzieli Palmowej. Program rekolekcji jest już wywieszony w gablocie, jest również na stronie internetowej parafii, oraz do zabrania do domu  na stoliku pod chórem. Tak zaplanujmy swój czas by w nich wziąć udział. aby ugruntować w sobie prawe sumienie angażując się w budowanie: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

 

11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym wyjątkowy dodatek książka „PASJA” według objawień bł. Anny Katarzyny Emerlich. na podstawie której Mel Gibson nakręcił film o męce Jezusa. Bardzo polecam tę pozycje książkową, która znajduje się na stoliku pod chórem w cenie 6 złotych.

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »