shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 30.03.2014 Drukuj
29.03.2014.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

30 marca 2014

 

1.Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych.

 

2. W środę, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

 

3. W tym tygodniu:

- pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Nie zapominajmy o tym wielkim darze, jakim jest Eucharystia. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy ją dla nas sprawują: za kapłanów. Módlmy się o świętość ich życia, aby ich świadectwo pociągało wielu młodych, zwłaszcza z naszej parafii do pójścia w ich ślady. Msza święta z godziną świętą o godz.18.00. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania we czwartek – w tym nabożeństwie, obowiązkowo uczestniczą klasy pierwsze, drugie, trzecie Gimnazjalne.

- pierwszy piątek miesiąca, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą ranną i wieczorną oraz w piątek podczas każdej Drogi Krzyżowej. Chcę zaznaczyć ze istotą odprawianych pierwszych piątków jest przyjęcie Pana Jezusa w komunii świętej.

- pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej z Nabożeństwem Różańcowym o godzinie 7.00

 

4. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek z Koronką do Bożego Miłosierdzia dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży o godz. 20.00 i dla dorosłych bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Maksymiliana Marii Kolbe poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać wszystkim którzy składają comiesięczne ofiary kopertowe na remont dachu na plebanii. Myślę że do świąt uda nam się zakupić dachówkę na pierwszą część budynku.

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Salwiński 437; Serafin 133; Grabowski 72; Kołodziejczyk 488; Snopkowski 492; Serafin – Pachacz 419; Paluch 290 Wyroba; 208; Zybura - Szymański 198; Łukawski 610.

 

7. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy działalność charytatywną Kościoła. Składając ofiary do wyznaczonej puszki Pomoc dla potrzebujących. Caritas Polska rozprowadza Baranki Wielkanocne. Można je nabywać w zakrystii.

 

8. W przyszłą niedziele o godzinie 16.30 konferencja dla rodziców pt. „Rodzic ekspertem w tych sprawach”. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich rodziców, którzy mają problem rozmowy ze swoimi dziećmi na tematy związane ze sprawami: intymności, czystości odpowiedzialności itp. Konferencja odbędzie się w salce na plebanii. Więcej szczegółów  w gablocie obok kościoła.

 

9. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że w dniu 5 kwietnia – sobotę w miejscowości Krzyszkowice - parking przy strażnicy zostaną odebrane odpady problematyczne w godzinie 11.00 – 13.45.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »