shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

16 Kwietnia 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Benedykt,
Bernadetta, Cecyl,
Cecylian,
Charyzjusz, Erwin,
Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert,
Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy,
Urban
Do końca roku zostało 260 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 9.03.2014 Drukuj
08.03.2014.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9   marca 2014

 

1.Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.

 

2. Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację słowa Bożego, czytanie Pisma Świętego. W ten sposób czas Wielkiego Postu stanie się nie tylko czasem przemiany naszego własnego życia, ale też zbliżania się do naszych bliskich, zacieśniania więzi rodzinnych.

 

3. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz.15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia, dla młodzieży o godz.20.00 i dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej. W niedziele Wielkiego Postu o godz.15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

           

4. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Dominika  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

5. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Gaździk 283; Nyk 645; Kmiecik 458; Palonek 459; Lenart 35; Jędrycha 241; Gaździk 586; Skoczylas – Czernecki 126; Skoczylas 126a; Pitala 292; Polewka 664.

 

6. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywną Kościoła. Możemy to uczynić składając ofiary do wyznaczonej puszki Jałmużna Postna znajdującej się pod chórem w naszym kościele. Również Caritas Polska rozprowadza Baranki Wielkanocne. Można je nabywać w zakrystii.

 

7. W przyszłą niedzielę w salce na plebani w godzinach od 8.00 – 20.00 odbędzie się wystawa prac pani Grażyny Janik  poświęcona pamięci córki Agaty. Będzie można zobaczyć „Anioły tęczą malowane”. Ofiara składana z tej okazji przeznaczona jest na remont dachu. Zapraszają organizatorzy.

 

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje iż od 10 marca 2014r. rozpoczyna rekrutację do oddziału przedszkolnego przy szkole oraz do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, karty zapisu znajdują się na stronie internetowej szkoły, oraz można je uzyskać w sekretariacie szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »