shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 2.03.2014 Drukuj
01.03.2014.

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2   marca 2014

 

1.Ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część okresu zwykłego, który stanowi pomost pomiędzy  Narodzeniem Pańskim a Wielkim Postem. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Duszpasterstwo Trzeźwości naszej diecezji zaprasza na czuwanie modlitewne do Łagiewnik z 8 na 9 marca. Cały program jest wywieszony w gablocie.

 

2. W ramach 40-sto godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem w dzisiejszą niedziele adoracja indywidualna poszczególnych rejonów naszej parafii, od godz. 12.00 do 15.00.

- Rejon - Pod Dębiną, Od Pustaci Od Włosani, Od Sieprawia od godz. 12.00 – 13.00

- Rejon - Od Zawady, Góra, Dudzino, Brzeg  od godz. 13.00.-14.00

- Rejon - Dół, Koło Dworu, Koło Szkoły, Pod las, Nad las od godz. 14.00 – 15.00

 

3. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 5 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową w naszej świątyni Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 9.30, 17.00. W czasie każdej mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów w ciągu dnia, jednego posiłku do syta, dwa pozostałe powinny być ograniczone, co do ilości. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. Przez cały okres Wielkiego Postu oprócz modlitwy i pokuty, możemy w ramach uczynków miłosierdzia i jałmużny składać dobrowolne ofiary do puszek znajdujących pod chórem, które przeznaczone będą dla potrzebujących.

 

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.

 

5. Już od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa będzie dla dzieci o godz. 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, dla starszych bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży o godz. 20.00. Na Drogę Krzyżową o godz. 15.00 zapraszamy  dzieci z rodzicami, natomiast na godz. 20.00 zapraszamy młodzież i tych, którym praca i obowiązki nie pozwalają w niej wcześniej uczestniczyć. Gimnazjaliści przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej o godz. 20.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele wielkiego Postu o godz. 15.00. Już teraz zaplanujmy tak czas, aby móc wziąć udział w nich.

 

6. Za udział nabożeństwach pasyjnych możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

 

7. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Msza święta z godziną świętą o godz.17.00. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania we czwartek – w tym nabożeństwie, obowiązkowo uczestniczą klasy pierwsze, drugie, trzecie Gimnazjalne.

- pierwszy piątek miesiąca, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą ranną i wieczorną oraz piątek podczas każdej Drogi Krzyżowej. Chcę zaznaczyć ze istotą odprawianych pierwszych piątków jest przyjęcie Pana Jezusa w komunii świętej.

 

8. A ponieważ będzie to już pierwszy piątek Wielkiego Postu, rozpoczniemy również nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz.15.00, dla dorosłych bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej a dla młodzieży o godz. 20.00.

 

9. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Piotra poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Raczek – Pietrzyk 447; Raczek 102; Sala 329; Sala 588; Pitala 418; Motyka 410; Surówka 105; Pitala 217; Skóra 345; Szewczyk 103.

 

11. W liturgii tego tygodnia, we wtorek, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza. Żywo interesował się sprawami publicznymi, a ojciec upatrywał w nim swego następcę i wdrażał go powoli do współrządzenia. Niestety, w wieku 26 lat zmarł na gruźlicę. Jego kult szybko rozszerzył się na terenach Rzeczypospolitej.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »