shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 29.12.2013 Drukuj
28.12.2013.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

29 grudnia 2013

 

1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego.  Liturgia dnia dzisiejszego  kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu. Dlatego Święta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.

 

2. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam na Mszę świętą z Nieszporami o godz. 17.00. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

 

3. W najbliższą środę pierwszy dzień nowego 2014 roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Mamy dążyć do życia w pokoju przez cały rok, nie tylko na poziomie międzynarodowym,  w naszych rodzinach, zakładach pracy i w naszym sercu. Starajmy się przyczyniać do wzrostu pokoju. Nie zapominajmy o modlitwie w tej intencji. Msze św. w naszym kościele 1 stycznia będę o godz. 7.30; 9.30; 11.00; 15.30

 

4. W tym tygodniu wypada

- pierwszy czwartek - dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Msza święta z godziną świętą o godz.17.00. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania we czwartek w tym nabożeństwie, obowiązkowo uczestniczą klasy pierwsze, drugie, trzecie Gimnazjalne.

- pierwszy piątek -  w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu za wszystkie grzechy popełniane przez nas samych, naszych bliskich, jak i na całym świecie.

- pierwsza sobota Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z nabożeństwem Różańcowym o godz.7.00

 

5. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed każda Mszą świętą.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół  przyszłej niedzieli rodziny: Sikora 214; Matoga 177; Pieczak 159; Półtorak 175; Zawiski – Syrek 170; Motyka 215; Serafin – Kopta 265; Pitala 432; Kruk 238.

8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu serdecznej radości,  modlitwy i rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy na ten tydzień:

30.12.2013 (poniedziałek

– Od Pustaci – p. Mizia

2.01.2014 (czwartek)

  Dół – p. Fita – p. Pogan

3.01.2014 (piątek)

– Dół -  p. Sala – p. Marszałek

4.01.2014  (sobota)

– Dół – p. Sala – do Szkoły

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »