shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

1 Kwietnia 2023
Sobota
Imieniny obchodzą:
Chryzant, Grażyna,
Hugo, Hugon,
Katarzyna, Teodora,
Tolisław, Zbigniew,
Zbyszko
Do końca roku zostało 275 dni.
Odwiedza nas 9 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 22.12.2013 Drukuj
21.12.2013.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

22 Grudnia 2013

 

1.Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa.

 

2. We wtorek ostatnia Msza św. roratnia o godz. 7.00. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu. We wtorek nie będzie Mszy świętej Wieczornej.

 

3. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Jest to okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

 

4.Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

5. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 24.00. Składka na pasterce zbierana zgodnie z tradycją na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

6.W środę Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte w naszej świątyni tak jak w niedzielę o godzinie 7.30; 9.30; 11.00; 15.30.

 

7.Czwartek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  wspomnienie świętego Szczepana. Msze święte o godzinie 7.30; 9.30; 11.00 ; 13.00.

 

8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Maksymiliana Marii Kolbego poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół do świąt Bożego Narodzenia i przyszłej niedzieli rodziny: Grabowski 644; Półtorak 132; Góralik 118; Śliwiński 362; Poskróbek 375; Tylek – Pitala 68; Pajka 581; Piątek 566; Tylek 65.

10.W naszej parafii rozpoczynamy zaraz po świętach, doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Wodę poświęconą przez kapłana można otrzymać w zakrystii. Kolęda rozpoczyna się o godz. 8.30. Prosimy o podwiezienie. Plan całej kolędy wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Plan kolędy może ulec zmianie.  W tym tygodniu kolęda:

 

27.12 2013 (piątek)

 – Od Włosani – p. Sikora – p. Skoczylas

28.12.2013 (sobota)

– Pod Dębiną – p. Sala

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »