shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

16 Kwietnia 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Benedykt,
Bernadetta, Cecyl,
Cecylian,
Charyzjusz, Erwin,
Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert,
Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy,
Urban
Do końca roku zostało 260 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 15.12.2013 Drukuj
14.12.2013.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

15rudnia 2013

 

1.Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”. Świadczy o tym również różowy kolor szat liturgicznych. Jesteśmy  zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie.

 

2. Właśnie po to, by lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii.

 

3. Od dzisiaj rozpoczynamy  Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Rodzina jest przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

4. Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Przyjdźmy do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka. Spowiedź w naszym kościele w najbliższy piątek od godziny 8.00 – 10.00 oraz od godziny 16.00 – 18.00. Nie zapominajmy o tym.

 

5. A od jutra rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Odprawiając to nabożeństwo, wypraszamy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

 

6. W środę od godziny 9.00 z posługa sakramentalną udam się do chorych parafian. Bardzo proszę o zgłoszenie ich w zakrystii do wtorku.

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do przyszłej niedzieli następujące: Duda 239; Pitala – Szilder 563; Tylek – Wronka – Mirek 178; Suder 183; Pitala – Piątek 179; Czernecki 498; Półtorak 533; Raczek 191

 

 

9. W imieniu własnym a przede wszystkim naszego Pana Kościelnego składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzinom, które przyjęły Go z opłatkami. Za waszą życzliwość, dobre słowo oraz ofiarność niech Bóg darzy was swoją opieką oraz błogosławieństwem w całym życiu. Jeśli ktoś jeszcze nie nabył opłatków na stół wigilijny – które są wyrazem łączności z parafią - może to jeszcze uczynić w zakrystii. Bóg zapłać .

 

10. Dom Dziecka „Moja Rodzina” z Pawlikowic k/Wieliczki w dzisiejszą niedzielę zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy po Mszach świętych przed Kościołem. Będzie można zakupić kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci. Dochód przeznaczony jest  potrzeby dzieci. Za okazane wsparcie i życzliwość Bóg zapłać.


11. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz z dniem jutrzejszym przeniósł naszego ks. Marka do Rektoratu pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Jankowicach koło Babic. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Markowi za pracę w naszej parafii. Życzymy Mu wiele Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej w nowej wspólnocie parafialnej. Ks. Marek w przyszłą niedzielę o godzinie 15.30 odprawi Mszę świętą na zakończenie pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

 

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »