shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 15.12.2013 Drukuj
14.12.2013.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

15rudnia 2013

 

1.Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”. Świadczy o tym również różowy kolor szat liturgicznych. Jesteśmy  zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie.

 

2. Właśnie po to, by lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii.

 

3. Od dzisiaj rozpoczynamy  Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Rodzina jest przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

4. Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Przyjdźmy do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka. Spowiedź w naszym kościele w najbliższy piątek od godziny 8.00 – 10.00 oraz od godziny 16.00 – 18.00. Nie zapominajmy o tym.

 

5. A od jutra rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Odprawiając to nabożeństwo, wypraszamy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

 

6. W środę od godziny 9.00 z posługa sakramentalną udam się do chorych parafian. Bardzo proszę o zgłoszenie ich w zakrystii do wtorku.

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do przyszłej niedzieli następujące: Duda 239; Pitala – Szilder 563; Tylek – Wronka – Mirek 178; Suder 183; Pitala – Piątek 179; Czernecki 498; Półtorak 533; Raczek 191

 

 

9. W imieniu własnym a przede wszystkim naszego Pana Kościelnego składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzinom, które przyjęły Go z opłatkami. Za waszą życzliwość, dobre słowo oraz ofiarność niech Bóg darzy was swoją opieką oraz błogosławieństwem w całym życiu. Jeśli ktoś jeszcze nie nabył opłatków na stół wigilijny – które są wyrazem łączności z parafią - może to jeszcze uczynić w zakrystii. Bóg zapłać .

 

10. Dom Dziecka „Moja Rodzina” z Pawlikowic k/Wieliczki w dzisiejszą niedzielę zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy po Mszach świętych przed Kościołem. Będzie można zakupić kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci. Dochód przeznaczony jest  potrzeby dzieci. Za okazane wsparcie i życzliwość Bóg zapłać.


11. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz z dniem jutrzejszym przeniósł naszego ks. Marka do Rektoratu pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Jankowicach koło Babic. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Markowi za pracę w naszej parafii. Życzymy Mu wiele Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej w nowej wspólnocie parafialnej. Ks. Marek w przyszłą niedzielę o godzinie 15.30 odprawi Mszę świętą na zakończenie pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

 

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »