shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.07.2013 Drukuj
27.07.2013.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 Lipca 2013

 

1.Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy.

 

2. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

-czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

- w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do pierwszo-piątkowej spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną.

- w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z nabożeństwem Różańcowym o godzinie 7.00.

 

4. W czwartek mija 69. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

 

5. W piątek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Józefa  poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel.

 

7. Serdeczne Bóg Zapłać składam wszystkim rodzinom które sprzątały i przygotowały Kościół do dzisiejszej uroczystości odpustowej, jak również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O przygotowanie  Świątyni do  przyszłej niedzieli  prosimy rodziny: Ożóg – Baranik – Tomal 44; Wójcik 288; Worwa – Siwiec 46; Durletka – Talaga 45; Pitala 236; Dyduła 49; Kleszcz – Kęsek 163; Janik 473; Tylek 642; Kur 472.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

poniedziałek - Święta Marta, siostra Łazarza i Marii;

środa - Święty Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, założyciel zakonu jezuitów;

czwartek - Święty Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

 

9. Podziękowania

W dzisiejszą uroczystość odpustową  ku czci świętej Anny patronki naszej parafii składam serdeczne podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych imienin parafii:

- Ks. dr Bogusławowi Mielcowi, wykładowcy na Akademii Papieskiej w Krakowie za odprawienie sumy odpustowej oraz wygłoszone Słowo Boże.

- Bardzo serdecznie dziękuje Księżą z naszego dekanatu Mogilańskiego na ręce ks. Prałata Dziekana Piotra Kluski.

-  Podziękowania kieruję również w stronę księży rodaków obecnych ks. Marcina Twardosza, ks. diakona Marka Pitali i do nie obecnych za ich duchową łączność z nami. Bóg zapłać klerykowi Maksymilianowi Grabowskiemu.

- Serdecznie dziękuję Strażakom z pocztem sztandarowym oraz za niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych.

- Bóg zapłać paniom za niesienie w czasie procesji feretronów.

- Osobom upoważnionym do niesienie zapalonych świec.

- Bóg zapłać  Scholi młodzieżowej, naszemu Chórowi parafialnemu  Augustinum (taką nazwę przybrał od imienia fundatorki kościoła) za śpiew w czasie liturgii.

-  Podziękowania również składam orkiestrze z Myślenic za ich obecność wśród nas (wielu członków to nasza młodzież).

- Dziękuje również  dziewczynkom sypiącym kwiaty  oraz chłopcom  ubranym  w komeżki za dzwonienie podczas procesji.

- Dzieciom, które w maju były do I Komunii św. w strojach komunijnych, oraz ich rodzicom.

- Podziękowania kieruję w stronę p Kościelnego Józefa Motyki pana  organisty Stanisława Fornalik, oraz pani Janiny Rzadkosz  w kuchni

- Dziękuję całej służbie liturgicznej ministrantom i lektorom oraz panu szafarzowi Marcinowi Szlachetce.

- Wielkie Bóg zapłać wam parafianie,  wszystkim gościom wypoczywającym w Krzyszkowicach, przybyłym do naszej świątyni  by oddać cześć patronce tego kościoła św. Annie, która jest symbolem i łączniczką pokoleń, jest patronką wychowania i życia rodzinnego.

- Niech wasza tu wszystkich obecność i modlitwa wzmocnią tę podstawową cnotę chrześcijańską, że Bóg nas kocha, że jesteśmy Jego ludem wybranym.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »