shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 21.07.2013 Drukuj
15.07.2013.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 lipca 2013

 

1.Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być solą dla współczesnego świata!

1.     

3.     

 

 

2. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Również w środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie ministrantów.

 

3. W czwartek  oprócz św. Jakuba czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami we czwartek na mszę św. o godzinie 18.00. Ofiara zbierana z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów jest przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy świętej wieczornej.

 

4. W piątek Msza św. o godzinie 18.00 z  Nowenną do świętej Anny. Jest to liturgiczne wspomnienie naszej Patronki Parafii. W tym dniu, oraz w niedziele możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Trzeba być po spowiedzi, przyjąć komunię święta, pomodlić się w intencji Ojca świętego. W ciągu roku każdego 26 dnia miesiąca jest nabożeństwo do świętej Anny w intencji naszych rodzin.

 

5. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową  ku czci świętej Anny patronki naszej parafii. Suma odpustowa w intencji parafian o godzinie 11.30, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Bogusław Mielec wykładowca na Akademii Papieskiej w Krakowie. Po sumie procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w uroczystościach wszystkich parafian, gości. Strażaków proszę o udział w tej Mszy św. ze swoim sztandarem, oraz niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych. Proszę też o niesienie w czasie procesji feretronów. Osoby do tego upoważnione o niesienie zapalonych świec.  Scholę, nasz Chór parafialny o śpiew w czasie liturgii. Zapraszam też dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców ubranych  w komeżki do dzwonienia. Dzieci, które w maju były do I Komunii św. niech przyjdą w strojach liturgicznych.

 

6. Odpust to przede wszystkim zyskanie pomocy Bożej, dlatego możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz sobotę od 16.00 do 18.00.

 

7. Z racji odpustu, odwiedziny chorych obłożnie we środę do południa. Bardzo prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

 

8.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

9..Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, jak również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O przygotowanie  Świątyni do  uroczystości odpustowej prosimy rodziny: Mech 468; Cholewa – Kołodziejczyk 234; Fornalik 339; Sala 561; Burda – Kurowski 285a; Czarnecki 285; Pszała 279; Sala 37; Olejnik – Pulchny – Motyka 38; Piska – Pszczoła 246; Burda 221; Burda – Tylko 434; Pitala – Turcza 40; Wojtyca 219; Pitala 425; Fornalik 92; Wojtyca – Żołnierczyk 287; Kruczek- Hajdus 176; Sikora 140; Mróz – Nawała 43. Główne sprzątanie z myciem okien w kościele we czwartek.

 

10.W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek Święta Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem

- wtorek - Święta Brygida,  żona, matka, a potem zakonnica, patronka Europy

- środaŚwięta Kinga, córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich,

- czwartek - Święty Jakub Apostoł.  jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

- czwartek Święty Krzysztof, męczennik, patrona kierowców i podróżujących,

- piątekŚwięci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »