shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 16.09.2012 Drukuj
15.09.2012.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 września 2012

 

1. „Za kogo Mnie uważacie?” Takie pytanie postawił Chrystus Apostołom, a dzisiaj zadaje to samo pytanie nam. Kim On dla mnie jest?

 

2. Kościół rozpoczyna dziś kwartalne dni modlitw o dobre wychowanie. Na początku roku szkolnego i katechetycznego poleca w tej modlitwie młodzież, dzieci i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.

 

3. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.

 

4. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Matki Bożej Fatimskiej  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

5. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół otoczenie kościoła w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni  następujące rodziny: Sikora 140; Nawała – Mróz 43; Ożóg – Tomal 44; Worwa – Siwiec 46; Wójcik 288; Dyduła 49; Durlatka 45; Kleszcz – Kęsek 163.

 

6. Drodzy Parafianie! Pragnę podziękować Bogu za nawiedzenie kopii cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego w wizerunku Łagiewnickim, za to modlitewne spotkanie, które przeżywamy w naszej parafii, zanosząc modlitwę do Boga w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Każdemu dziękuje za jego obecność tu w kościele  Za ten  święty czas  pragnę złożyć serdeczne podziękowania staropolskim Bóg Zapłać wszystkim którzy przyczynili się do przeżycia tego tak podniosłego czasu:

- JE ks. Biskupowi Grzegorzowi Rysiowi  za celebrę i Słowo Boże.

- Ks. Henrykowi Zachara  naszemu rodakowi za trud głoszenia rekolekcji.

- Wszystkim kapłanom z naszego dekanatu, kapłanom pochodzących z naszej parafii, a uczestniczącym   w naszym święcie. Naszym klerykom Markowi oraz Maksymilianowi.

- orkiestrze, z Myślenic  chętnej służyć swoim talentem muzycznym uświetniając peregrynację obrazu Jezu Ufam Tobie.

- tym, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie całej uroczystości, nadając  jej jeszcze bardziej świąteczny i uroczysty charakter: Braciom i siostrom z Róż Różańcowych, którzy prowadzili modlitwy podczas nocnego czuwania Naszej tak powiem, kochanej Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzyszkowic zawsze chętnej do pomocy. Rodzinom które tak bardzo zaangażowały się w ubieranie całej drogi od Sieprawia aż do Zakopianki również dziękuję za złożona ofiarę. Dzieciom ze szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Gronem Pedagogicznym. Naszemu panu kościelnemu oraz panu organiście.

- Bóg zapłać całej służbie liturgicznej: lektorom, ministrantom, scholi. Bóg zapłać za materialny dar na budowę szkoły dla dzieci w Kamerunie,  wszystkim którzy taką ofiarę złożyli na ten cel.

 

7. W intencji rodzin które nawiedziła kopia obrazu Jezusa Miłosiernego będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Matki Miłosierdzia, wprowadzając Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy w każdą środę po wieczornej Mszy świętej. Natomiast jako owoc nawiedzenia kopii obrazu Jezusa Miłosiernego w parafii, od października w każdy piątek będzie sprawowana Wieczorna Msza święta zbiorowa za zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

8. Kto chciałby nabyć film DVD z peregrynacji Obrazu JEZU UFAM TOBIE w naszej parafii, a nie zapisał się jeszcze na listę, może to uczynić dzisiaj w zakrystii. Filmy będą sprzedawane w przyszłą niedzielę. Cena filmu 30 złotych.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorekświęty Stanisław Kostka, patron młodzieży polskiej i Polski;

- w czwartekświęty Andrzej Kim Taegon, pierwszy kapłan koreański i jego 103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku;

- w piątekświęty Mateusz, Apostoł i Ewangelista. Zanim Chrystus go powołał, był celnikie. Apostołował w Palestynie wśród Żydów. Dla nich między 50 a 60 rokiem napisał księgę Ewangelii. Wskazywał, że to właśnie Chrystus jest wyczekiwanym od dawna Mesjaszem, że na Nim potwierdziły się starotestamentalne proroctwa i zapowiedzi.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »