shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

26 Października 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Dymitriusz, Ewaryst,
Eweryst, Lucyna,
Ludmiła, Lutosław,
Łucjan
Do końca roku zostało 67 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 26.08.2012 Drukuj
24.08.2012.

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 Sierpnia 2012

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Dzisiaj po każdej Mszy świętej odnowienie Przyrzeczeń Jasnogórskich, a o godzinie 15.00 Nowenna do św. Anny w intencjach naszych rodzin o owoce nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego z racji 26 dnia miesiąca

 

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwem Różańcowym.

 

3. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Maksymiliana Marii Kolbego  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

4. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Spowiedź dla dzieci  i młodzieży szkolnej w piątek od godziny 16.00 do 18.00.

 

5. W sobotę, 1 września, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie  o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.     W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Ożóg – Kozak 122; Szymański 123;Motyka 81; Bujas – Dyduła 244; Sala 278;  Turcza 266; Burda 363; Ankus 356; Fornalik – Pitala 322.  

 

7. Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny     i bł. Jana Pawła II w naszej parafii odbędzie się z 9 na 10 września. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie jest już wywieszony cały program rekolekcji i uroczystości nawiedzenia, są również foldery z programem  do zabrania do domu. Nasza młodzież przed Kościołem rozprowadza pamiątki związane z peregrynacja Jezusa Miłosiernego.  Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na ich potrzeby związane z działalnością duszpasterską. 

 

 

8. Od dzisiejszej niedzieli na bocznym ołtarzu została wystawiona Księga czynów miło­sierdzia, do której  możemy (myślę że powinniśmy) wpisywać podjęte zobowiązania i postano­wienia. Wielu podejmuje konkretne zobowiązania. Niech je zapisze w księdze nawiedzenia. Zachęcam aby każdy: dzieci, młodzież i dorośli, a także całe rodzi­ny, grupy parafialne wpisywały swoje postanowienia. Również zachęcam do  składania na piśmie próśb do Jezusa Miłosiernego. Prośby te można składać do puszki obok księgi nawiedzenia. W tych intencjach będziemy się modlić  w wyznaczonych godzinach w czasie na­wiedzenia. Bardzo czytelnym znakiem okazywania innym miłosiernej pomocy jest pomoc materialna. Możemy złożyć ofiarę pieniężną do wyznaczonej puszki na konkretny cel: na budowę szkoły dla biednych dzieci w Kamerunie. Można składać ofiary już od dzisiaj lub w czasie nawiedzenia. Za każdy gest miłosierny niech Bóg wynagrodzi obfitością łask.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałekświęta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe;

- we wtorekświęty Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;

- w środęświęty Jan Chrzciciel. Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie;

- w sobotaświęta Bronisława, krakowska norbertanka z XII wieku, mistyczka często rozważająca mękę naszego Pana, co zbliżało ją do Chrystusa. Oby była patronką nowego roku szkolnego i katechetycznego, przyciągającą do Chrystusa dzieci i młodzież.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »