shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

17 Października 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Lucyna, Małgorzata,
Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało 76 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 19.08.2012 Drukuj
18.08.2012.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20Sierpnia 2012

 

1.Chrystus powiedział nam po raz kolejny: „Kto spożywa Moje ciało i pije Moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Innymi słowy, jeżeli nie będziemy przystępowali do Komunii Świętej, nie będziemy mieli w sobie właściwego życia Bożego. A może tak niewiele potrzeba, by mieć życie wieczne?

 

2.Za tydzień, 26 sierpnia w niedziele  będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

 

3. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Pitala 369; Pitala 303; Pitala 147; Cholewa 125; Woźnica 145; Galas 203; Cholewa-Czyż 184; Mizia 121; Ożóg 216.

 

4. Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II w naszej parafii odbędzie się z 9 na 10 września. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie jest już wywieszony cały program rekolekcji         i uroczystości nawiedzenia, Są również foldery z programem  do zabrania do domu   Nasza młodzież przed Kościołem rozprowadza pamiątki związane z peregrynacja Jezusa Miłosiernego.  Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na ich potrzeby związane z działalnością duszpasterską. 

 

3. W tym tygodniu patronują nam;

- w poniedziałekświęty Bernard, opat cysterski, który w XII wieku wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony doktorem Kościoła;

- we wtorekświęty papież Pius X, kierujący Kościołem na początku XX wieku. Nazywany jest często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z sakramentów;

- w środęNajświętsza Maryja Panna Królowa. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

- w piątekświęty Bartłomiej, apostoł Jezusa. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Armenii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »