shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 22.07.2012 Drukuj
21.07.2012.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22Lipca 2012

1.Chrystus nie chce byśmy traktować Go jak ubezpieczalnię, jako kogoś, kto winien nam natychmiast załatwiać trudne sprawy. Tymczasem On pragnie abyśmy o Nim zawsze pamiętali i byli z Nim blisko, nie tylko w chwilach nieszczęść, ale zawsze. To nam przypomina dzisiejsza Ewangelia.

2. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową  ku czci świętej Anny patronki naszej parafii. Suma odpustowa w intencji parafian o godzinie 11.00, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja  ks. Arcybiskup Stanisław Nowak. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w uroczystościach wszystkich parafian, gości. Po sumie procesja eucharystyczna. Strażaków proszę o udział w tej Mszy św. ze swoim sztandarem, oraz niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych. Proszę też o niesienie w czasie procesji feretronów. Osoby do tego upoważnione o niesienie zapalonych świec.  Scholę o śpiew w czasie liturgii. Zapraszam też dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców ubranych  w komeżki do dzwonienia. Dzieci, które w maju były do I Komunii św. niech przyjdą w strojach liturgicznych.

3. Odpust to przede wszystkim zyskanie pomocy Bożej, dlatego dodatkowa możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie w piątek i sobotę od 16.00 do 18.00.

4. Z racji odpustu, odwiedziny chorych obłożnie we środę do południa. Bardzo prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

5. Spotkanie lektorów i ministrantów we wtorek po wieczornej Mszy świętej. Zapraszam wszystkich którzy pełnili służbę przy ołtarzu. Niech liturgia w naszym Kościele sprawowana będzie w jak największym gronie ministrantów i lektorów.  Bardzo mile widziani są wszyscy którzy tu służyli a odeszli w taki czy inny sposób o ołtarza.

6. W środę czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami w środę na mszę św. o godzinie 18.00. Ofiara zbierana z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów jest przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy świętej wieczornej.

7. We czwartek po wieczornej mszy  Nowenna do świętej Anny. Jest to liturgiczne wspomnienie naszej Patronki Parafii. W tym dniu, oraz w niedziele możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Trzeba być po spowiedzi, przyjąć komunię święta, pomodlić się w intencji Ojca świętego. W ciągu roku każdego 26 dnia miesiąca będzie nabożeństwo do świętej Anny w intencji naszych rodzin.

8. Została odświeżona, odmalowana salka na plebani. Składam Bóg Zapłać młodzieży za pomoc w posprzątaniu po malowaniu. Niech Bóg błogosławi wszystkim którym leży na sercu troska pięknego wizerunki otoczenia kościoła, plebanii. Dziękuje panu Kościelnemu, paniom które wyplewiły rabatki przed plebanią.

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu z racji uroczystości odpustowych prosimy o przygotowanie naszej świątyni we czwartek po Mszy św. rannej następujące rodziny: Sałach 93, Piwowarski 94, Grabowski-Ćwierz 95, Jurczak 428, Grabowski 402, Lupa-Syjud 323, Norek 97, Kopta-Hudaszek 96, Cyrek 264, Zakrzyński 157, Król 478, Raczek-Baran 86, Kruczek 87, Raczek 277, Zawiski-Profic-Murzyn 137, Kluska 90, Biela 346, Motyka 127. 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałekświęta Brygida, patronka Europy, matka ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych;

- we wtorekświęta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu; 

- w środęświęty Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, ale świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości;

- w środęświęty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach;

- w czwartekświęci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »