shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 29.07.2012 Drukuj
28.07.2012.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 LIPCA 2012

1. Rozmnożenie chleba na pustyni było przygotowaniem do cudu innego chleba, tego, którego swoim wyznawcom pozostawił Chrystus. Chodzi tu o Eucharystię i wszystko, co Ona ze sobą niesie. Nie lekceważmy w wakacje tego duchowego skarbu!

2. W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas    do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

3. W czwartek 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka    z Asyżu.

4. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

5. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament     i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy świętej wieczornej litania do Chrystusa Kapłana i Żertwy o powołania do służby Bożej z naszej Parafii, oraz w intencji Kaplanów pochodzących z naszej wspólnoty i pracujących, polecając również naszych kleryków. 

- pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź od godziny 17.00 do 18.00. Po mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa, oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia za osoby uzależnione i uwikłane w nałogi.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwem Różańcowym.

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodni. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Kruczek 99, Kruczek 101, Chlebda - Paluch 451, Skoczylas 146, Mac 387, Góralik 383, Łaz 364, Papiernik 374, Raczek 447, Kruczek 306, Kapuściński

7. Drodzy Parafianie i Goście! Pragnę podziękować Bogu za to modlitewne spotkanie, które przeżywamy w dniu odpustu parafialnego zanosząc modlitwę do Boga prosząc o  wstawiennictwo św. Annę, Patronkę naszego kościoła.  W tym uroczystym dniu pragnę złożyć serdeczne życzenia opieki św. Anny i Jej orędownictwa u Boga w wypraszaniu potrzebnych łask solenizantkom i wszystkim tu obecnym. Staropolskim Bóg Zapłać pragnę podziękować:

- JE ks. Arcybiskupowi Stanisławowi Nowakowi  za celebrę i Słowo Boże.

- Wszystkim kapłanom z naszego dekanatu z poza dekanatu uczestniczącym w naszym święcie. 

- naszym Rodakom: ks. Henrykowi Zacharze i ks. Marcinowi Twardoszowi, naszym klerykom Markowi Pitali oraz Maksymilianowi Grabowskiemu   

- orkiestrze, zawsze chętnej służyć swoim talentem muzycznym uświetniając nasze święto.

- wszystkim rzemieślnikom oraz przedsiębiorcom, którzy sponsorowali przyjęcie dla orkiestry.

- tym, którzy w różny sposób zaangażowali się w tę uroczystość nadając  jej jeszcze bardziej świąteczny i uroczysty charakter: OSP, kobietom i dziewczętom które niosą feretrony oraz zapalone świece i dzieciom w strojach komunijnych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami. Panu Józefowi naszemu kościelnemu oraz panu Stanisławowi organiście.

- Bóg zapłać całej służbie liturgicznej: lektorom, ministrantom, scholi, 

  8. W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorekświęty Ignacy z Loyoli, nawrócony rycerz, który poświęcił swoje życie Bogu. Żył w XVI wieku. Założył Towarzystwo Jezusowe. Jest uznawany za wybitnego znawcę duszy ludzkiej;

- w środęświęty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła, żyjący we Włoszech na przełomie XVII i XVIII wieku. Niestrudzenie oddawał się posłudze głoszenia Bożego słowa, opiece nad młodzieżą, ubogimi i potrzebującymi. Założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów);

- w sobotęświęty Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan.  Żył we Francji w XIX wieku. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Jest patronem proboszczów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »