shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 07.06.2009 Drukuj
06.06.2009.
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY            7 czerwca 2009

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Dzisiaj, uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I niedziela miesiąca.
Zmianka różańcowa po Prymarii dla Róż mężczyzn i kobiet: św. Anny, MB Częst., MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra.
Po drugiej mszy św. zmianka dla Róży: św. Franciszka, bł. Anieli Salawy, św. Faustyny
 Po południu o g. 15.00 Nabożeństwo Czerwcowe do Najśw. Serca PJ.
 Po każdej mszy św. przykościelna zbiórka do puszek z okazji II Dnia Dziękczynienia.
Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiarę 70 zł.
Prasa katolicka: Źródło, Jaś, Arka-czytelnik pozna bł. Jakuba Strzemię, Gość Niedzielny > Praktykujący katolicy głosują częściej. Mały Gość Niedzielny z piosenkami Magdy Anioł.

1.
W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy z kościoła w uroczystej eucharystycznej procesji. Będziemy prosić o błogosławieństwo dla parafii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary. Suma o g. 9.30, po niej procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy, które proszę przygotować zgodnie z dawną tradycją, ale w tym roku ustawić je w następujących miejscach: I Ołtarz przed domem Józefa i Rozalii Bartoszów k. starej szkoły, II Ołtarz – przy domu Wacława i Elżbiety Niedźwiedź, III Ołtarz – przy domu Jerzego i Renaty Grabowskich, i IV Ołtarz – przy domu Andrzeja i Stanisławy Grzybek. Strażaków proszę, o niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych, kobiety i dziewczęta – feretronów, oraz o niesienie zapalonych świec . Dzieci z kl. 2 przyjdą w strojach z I Komunii św. Dziewczynki w strojach krakowskich sypią kwiaty, chłopcy ubrani w komeżki dzwonią.
W Boże Ciało o g. 15.00 Nabożeństwo czerwcowe.

2. W piątek i sobotę procesja Eucharystyczna po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po sumie o g. 11.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa na tronie krakowskim, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego. Patronka gimnazjum. Uczniowie gimnazjum niech nie zapomną o swojej Patronce!
9 VI – św. Efrem (ok. 306-373), diakon i Doktor Kościoła
10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i Doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »