shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 31.05.2009 Drukuj
30.05.2009.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO       
            31 maja 2009

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
• Na sumie o g. 11.00 uroczysta msza św. I komunijna dla 25 dzieci z kl. 2.
• O g. 15.00 ostatnie nabożeństwo majowe z procesją i zasłonięciem Obrazu.
• Można kupić przed kościołem tygodniki: „Źródło”, „Gość Niedzielny” z płytą, „Jaś”.

• O przygotowanie naszej świątyni na niedzielę proszę następujących parafian z dz. DÓŁ
grupa Dół -6 *16.09.2007*31.05.2009 (sprzątanie w poniedziałek i piątek)
Kopta, Sikora– 54, Kurek - 491, Burda – 16, Zawiski – 318, Pęcak – 9, Sikora, Trzepacz – 359, Sala - 26, Bętkowski, - 19, Bogacz, Sysło - 577, Sala – 319, Sala – 52, Sikora – 350, Gawda, Jankowski– 328, Szczurek – 527; Chrzanowski, Sala – 18a
2. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 10.00, 18.00. Składka na ubezpieczenie kościoła. Od jutra odmawia się Anioł Pański. Jutro obchodzimy też Dzień Dziecka. Rodzice! Nie zapomnijcie o modlitwie za swoje dzieci.

3. Czerwiec to dla Kościoła miesiąc Serca Jezusowego. W tym miesiącu ku Jego czci odmawiamy codziennie wieczorem Litanię do Najśw. Serca PJ.

4. W I czwartek o g. 18.00 nabożeństwo do św. Anny.

5. W I piątek rano Litania, przed mszą św. wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego w int. trzeźwości w naszych rodzinach, a wieczorem Nabożeństwo do Najśw. Serca PJ.

6.W każdy dzień przed mszą św. okazja do spowiedzi.

7. Za tydzień w niedzielę 7 czerwca:
• I niedziela miesiąca. Zmianka różańcowa po Prymarii dla Róż mężczyzn i kobiet: św. Anny, MB Częst., MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra.
• Po drugiej mszy św. zmianka dla Róży: św. Franciszka, bł. Anieli Salawy, św. Faustyny
• Po południu o g. 15.00 Nabożeństwo Czerwcowe do Najśw. Serca PJ.
• Po każdej mszy św. przykościelna zbiórka do puszek z okazji II Dnia Dziękczynienia.

8. Warszawa, Gniezno, Częstochowa, Kraków, Kalwaria, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka, Nowy Targ i Kraków to miasta, które w dniach od 2 do 10 czerwca 1979 r. odwiedził Jan Paweł II. Z okazji 30 r. I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski nakładem Wydawnictwa św. Stanisława w Krakowie ukazała się okolicznościowa gazeta o nazwie CHiT. Można ją nabyć po mszy św. za złotówkę.

9. W sobotę, 6 czerwca już po raz trzynasty, nad Lednicą, u źródeł chrzcielnych Polski europejskie spotkanie młodzieży. Lednica to wybór Chrystusa, to wielki dar wiary nadziei i miłości. Tematem spotkania jest rozpoznanie czasu. www.lednica2000.pl i www.ksm.org.pl


Przed dziećmi BIAŁY TYDZIEŃ który ma im pomóc w odkryciu, że dzisiejsza uroczystość to dopiero początek pełnej przyjaźni z Bogiem, którą trzeba rozwijać przez częstą Komunię św. Rodziców i rodzeństwo proszę, by w miarę swoich możliwości uczestniczyli z dziećmi w ich Białym Tygodniu.

Dziś wiele dzieci otrzyma pamiątki religijne jak różańce, łańcuszki, medaliki, obrazy. Przynieście je jutro do poświęcenia.

We wtorek dzieci pierwszokomunijne odbędą pielgrzymkę do MB Kalwaryjskiej. Tam oddamy je pod opiekę Matki Bożej. Wyjazd o g. 8.00 od kościoła. Bóg zapłać rodzicom za piękny wystrój kościoła, za ozdobienie kwiatami grobu ks. Macaka i terenu przy kościele.

Bóg zapłać też za piękny dar dla naszego kościoła, którym jest odnowiona monstrancja.
 
Bóg zapłać paniom katechetkom: p. Marcie –I półrocze i p. Małgorzacie, która doprowadziła dzieci do dzisiejszej uroczystości.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »