shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziala 10.05.2009 Drukuj
09.05.2009.


PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY        10 maja 2009 

"Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity" (J 15, 6)
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś w Krakowie o g. 9.00 procesja z relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę.
Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: źródło, Jaś z płytą, Arkę z płytą, Gość Niedzielny i Mały Gość z komiksem o Janie Pawle II.
O g. 15.00 Nabożeństwo majowe.
Bóg zapłać za ofiary na kościół.
Kl. 1 gimnazjum przyjdzie na majówkę we środę.
1. Za tydzień (17 maja) o g. 11.00 klasa 3 będzie świętować rocznicę I Komunii św. Dzieci, rodzice, rodzeństwo mogą przystąpić do spowiedzi w dowolny dzień tego tygodnia przed mszą św. Rodzice przygotują świątynię.

2. Trwa generalny remont organów. Po rozbiórce, która trwała 2 dni, rozpoczęła się konserwacja czyli oczyszczenie każdej piszczałki z kurzu i brudu. Piszczałek jest 754 przypisanych do dwóch manuałów i 60 do pedału. Piszczałki drewniane i wszystkie elementy z drewna poddane zostały konserwacji przeciw drewnojadom. Piszczałki metalowe zostały pomalowane metodą natryskową roztworem paraloidu z proszkiem metalicznym srebrnym. Następny etap to wymiana mieszków, których jest prawie 900. Dotychczasowe były wykonane z ortalionu. Obecnie zakładane są mieszki wykonane z polipelu. W kontuarze część elementów drewnianych jest odnowiona, a część wymieniona. Wymiana dotyczy też nakładek na klawisze, których jest 58 i 30 nożnych. Na niedzielę organy powinny być gotowe. Samo strojenie tylu głosów i piszczałek zajmie kilka dni.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• We wtorek, 12 V – św. Achilles i Nereusz, męczennicy z początku IV wieku
• tego samego dnia – św. Pankracy, również męczennik z połowy IV wieku
• W środę, 13 maja, Matka Boska Fatimska, która w swoich objawieniach trojgu portugalskim pastuszkom, prosiła o modlitwę i pokutę za grzeszników, a dla uproszenia pokoju na świecie – o nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Pamiętajmy o okazywaniu Matce Bożej Fatimskiej wdzięczności za ocalenie życia Ojca Świętego Jana Pawła II, po zamachu 13 maja 1981 roku i za kolejne, piękne lata jego niestrudzonego pontyfikatu. Pierwsze objawienie w Fatimie miało miejsce 13 maja 1917 roku.
• W czwartek, 14 maja, św. Maciej Apostoł wybrany na apostoła na miejsce Judasza. Według tradycji głosił Ewangelię w Judei, a potem w Etiopii, gdzie poniósł śmierć męczeńską około 50 roku.
• W sobotę, 16 maja, święty Andrzej Bobola, kapłan i męczennik. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »