shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziala 02.05.2009 Drukuj
02.05.2009.
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY      3 maja 2009
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
• Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwami o powołania.
• Po nabożeństwie zmianka różańcowa.
• Na sumie do grona ministrantów zostaną przyjęci: Baranik Dawid, Grabowski Mariusz, Pachacz Tomasz i Zakrzyński Dominik.
• O g. 15.00 Nabożeństwo majowe. Po nim Msza św. w int. OSP.
2. Niedziele okresu wielkanocnego są ważniejsze od innych świąt, dlatego liturgiczne obchody NMP Królowej Polski będą obchodzone jutro.

3. Prasa katolicka: Źródło, Jaś, Gość Niedzielny, List-7 zł.

4. Nabożeństwo majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu I czwartek. O g. 18.00 odsłonięcie Obrazu św. Anny i Nabożeństwo. Po nim Msza św. Po Mszy św. zebranie w salce dla rodziców dzieci z kl. 2.

6. Podziękowanie Duszpasterza z Osiedla Złocień:

7. Maj zachwyca nas pięknem przyrody. Szkoda, że wśród kwiatów, traw, drzew, tak wiele śmieci, dzikich wysypisk. Zadbajmy lepiej o nasz świat.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM
• Jutro, 4 maja św. Florian, męczennik, patron miasta Krakowa
• We wtorek, 5 V – bł. Stanisław Kaźmierczyk (1433-1489), krakowski prezbiter, który nauczaniem i życiem świadczył, iż właśnie Eucharystia jest najlepszym miejscem spotkania Chrystusa oraz źródłem mocy do czynnej miłości bliźniego
• W środę, 6 maja Apostołowie Jakub i Filip
• W piątek, 8 maja będziemy celebrowali uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Archidiecezji krakowskiej, ks. metropolity kard. Stanisława Dziwisza i ks. Proboszcza. Wszystkich solenizantów i solenizantki zapraszamy na mszę św. w celu uczczenia swojego patrona. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W katedrze na Wawelu o g. 9.00 święcenia diakonatu.

9. Od dawna światło w kościele jest medium o dwoistej naturze. Nadrzędna funkcja to czynić wnętrze widnym, druga to tworzenie nastroju. Nie jest zatem obojętne jakiego rodzaju światła użyje się we wnętrzu sakralnym, tak w starych kościołach, jak i we współczesnych. Zanim założono światło elektryczne, kościół oświetlony był świecami. Z tamtych czasów został żyrandol, który wisiał przed chórem. Nie ma go tam. Ozdobiony kryształkami stwarzał piękny nastrój. Niestety z upływem czasu kryształków ubywało. Oddałem go renowacji. Chcę też wymienić pozostałe elektryczne żyrandole. To ozdoba, którą widzi każdy. Ponieważ świeci dla Boga i wiernych powinien być piękny. Jeśli ktoś chciałby być fundatorem, lub współfundatorem żyrandola w naszej świątyni proszę o kontakt.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »