shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

17 Czerwca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 7.05.2023 Drukuj
06.05.2023.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

7 maja 2023

 

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.

 

2. W naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w tygodniu po msze świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 15.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo! Przypominam iż dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej oraz młodzież przystępująca do bierzmowania uczestniczą w majówce obowiązkowo.

 

3. Jutro uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, oraz naszej Archidiecezji. Związku z tą uroczystością nasz Arcybiskup zaprasza w najbliższą niedzielę diecezjan na procesje z Wawelu na Skałkę.  Treść zaproszenia jest wywieszona w gablocie.

 

4. W środę Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z majówką.

Przed Mszą wieczorną Różaniec Przyjaciół Radia Maryja o godz.17.30. natomiast, po Mszy świętej pierwsza próba dzieci z klas III przystępujące do pierwszej spowiedzi oraz Komunii świętej.

 

5. W sobotę, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

 

6. W najbliższą sobotę o godzinie 13.00 uroczysta Msza święta z racji 120-lecia naszej OSP Krzyszkowice pod przewodnictwem Diecezjalnego Duszpasterza Strażaków  Księdza Prałata Grzegorza Szewczyka proboszcza Parafii św. Floriana w Krakowie. Będziemy dziękować za służbę wszystkich żyjących, a dla zmarłych o wieczną szczęśliwość. Po Mszy świętej na placu przed strażnica poświęcenie nowego strażackiego samochodu.

 

7. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy gościli siostry Pallotynki z Warszawy z misją powołaniową. Będzie można wesprzeć modlitewnie Misje oraz finansowo składając ofiarę podczas Mszy na ten cel. O godzinie 9.30 różaniec święty. Bardzo prosimy aby Róża świętego Maksymiliana Marii Kolbe poprowadziła rozważanie i zakończyła Litanią do świętego Józefa.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały Kościół  w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud, za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie

Kościoła do przyszłej niedzieli rodziny z rejonu Góra nr. domów: 334; 638; 331; 261; 534; 57; 508; 151; 80; 64; 668.;

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

 

10. W tym tygodniu patronuje nam

- poniedziałekświęty Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.

- środaŚwięty Jan z Avila prezbiter i Doktor Kościoła

- piątekŚwięty Pankracy męczennik

- sobota Matka Boża Fatimska

- niedziela Święty Maciej Apostoł, wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

 

11. Sołtys uprzejmie informuje iż w sobotę 13 maja od godz. 8.00 – 11.00 będzie przyjmował podatek w salce na plebanii.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »