shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

17 Czerwca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 7.06.2015 Drukuj
06.06.2015.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7   czerwca 2015

 

1.Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków.

 

2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Nabożeństwo codziennie po Mszy wieczornej o godz.18.00. a w niedzielę o godzinie 15.00.

 

3. Jutro na Mszę świętą godzinie 8.30 zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz młodzież Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej z racji święta patronalnego Szkoły.

 

4. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z procesją wokół kościoła o godz. 18.00. Ponadto w środę po Mszy Świętej wieczornej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

 

5. W czwartek, zakończenie tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 18.00, oraz po niej – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

 

6. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

 

7. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

 

8. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża  świętego Piotra Apostoła  poprowadziła rozważanie tajemnic.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia dnia Bożego Ciała. Księdzu Piotrowi, Paniom, młodzieży noszącym feretrony, świece, Różom Różańcowym, Naszym braciom Strażakom młodym i starszym za pilnowanie bezpieczęstwa na całej trasie procesji, noszącym baldachim, chorągwie, Dzieciom, Scholi młodzieżowej, Służbie Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, dziewczynka sypiącym kwiaty, chłopcą ubranym w komeżki dzwoniącym dzwoneczkami, oraz wszystkim  Braciom i Siostrom biorącym udział w procesji. Dziękuje bardzo tym którzy przygotowali piękne ołtarze na trasie. Bóg zapłać za złożone ofiary od pierwszego – 600 zł, drugiego – 600 zł, trzeciego – 1950 zł, czwartego – 730 zł, ołtarza na potrzeby kościoła. Podziękowanie składam również Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, oraz Panu Jerzemu Grabowskiemu Dyrektorowi Dróg Powiatowych z Myślenic. Niech Jezus Eucharystyczny błogosławi w każdej dziedzinie życia.

10.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół 350 zł. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Burda 221; Burda – Tylko - Kluska 434; Pitala – Turcza 40; Wojtyca 219; Pitala 425; Fornalik 92; Wojtyca – Żołnierczyk 287; Kruczek – Hajdus 176; Sikora 140; Mróz – Nawała 43.

11. W piątek o godzinie 8.00 wyjazd z parkingu przed kościołem dzieci pierwszo-komunijnych do Matki Bożej Ludźmierskiej – Królowej Podhala

12. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęta Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy.

- wtorek święty Efrem, diakon i doktor Kościoła

- środabłogosławiony Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem.

- czwartek  święty Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik świętego Pawła.

- piątekbłogosławiony Piotr Dańkowski, prezbiter

- sobotaświęty Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »