shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 08.03.2009 Drukuj
07.03.2009.
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2009

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu.
a. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwami o powołania kapłańskie
b. O g. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i składką na kwiaty do Bożego Grobu.
c. Proponujemy prasę katolicką: Źródło, miesięcznik ARKA poświęcony św. Józefowi, Jaś i Gość Niedzielny.
2. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc we właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu. W piątek przemierzamy Drogę Krzyżową o godz. 15.00, 17.30 i 19.00, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00. Za 3 tygodnie, 29 marca rozpoczną się rekolekcje. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.

3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego podejmijmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy. Świadectwo odwagi dało 79 osób, które wpisały się do Księgi Trzeźwości. W Wielkim Poście uczniowie rezygnują ze słodyczy, ograniczają czas przy komputerze, czy oglądanie telewizji. Jako umartwienie proponuję wzorem włoskiej młodzieży nie wysyłanie w piątki sms-ów.

4. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Jeśli warunki będą sprzyjające to za tydzień rozpoczną się prace w prezbiterium.

5. Tydzień temu 308 parafian poparło projekt ustawy o przywrócenia dnia wolnego w Święto Trzech Króli. Można dołączyć do tej grupy jeszcze dzisiaj.

6. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu: kandydaci na ministrantów jutro po lekcjach (12.40), kl. II gimn. we wtorek o 17, kl. III we czwartek o 17.00. Grupa Apostolska w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci. Ministranci w sobotę o 8.30.

7. Osoby, które chcą nosić światło w czasie procesji niech do niedzieli zgłoszą się do p. kościelnego. Wpłata 15 zł.

8. Podczas Wielkiego Postu Caritas rozprowadza „baranki na stół wielkanocny”. Są do nabycia w zakrystii za dobrowolną ofiarę.

9. Na ekrany kin w Polsce wszedł film pt. POPIEŁUSZKO. WOLNOŚĆ JEST W NAS. P. katechetka organizuje w następnym tygodniu wyjazd na seans o g. 19.00. Film trwa 2 i pół godziny. Zapisać trzeba się do środy, aby móc wcześniej zarezerwować bilety i zamówić autobus.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »