shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 22.02.2009 Drukuj
21.02.2009.
7 Niedziela Zwykła, o g. 15.00 Nieszpory

1. Dziś rozpoczął się Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Codziennie po każdej Mszy św. modlitwy przebłagalne. W piątek Droga Krzyżowa w int. trzeźwości w naszych rodzinach. Pomocnym w wypełnieniu postanowienia wielkopostnego o trzeźwości w Wielkim Poście będzie wpis do Księgi Trzeźwości, która jest wystawiona na ołtarzu Najśw. Serca Pana Jezusa. Teks przyrzeczenia brzmi: Postanawiam podjąć dobrowolnie zobowiązanie abstynencji od spożywania napojów alkoholowych. Nie będę też nikogo nimi częstować. Zobowiązane to podejmuję na okres WIELKIEGO POSTU 2009 i potwierdzam podpisem.
2. W tym tygodniu, 25 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest przyjęcie na głowę szczypty popiołu. Obrzęd ten będzie sprawowany w naszej świątyni podczas mszy św. o g. 7.00, 10.00 i 17.00. W ten dzień obowiązuje nas POST ŚCISŁY, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. W zwykłe piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od ukończenia 14. roku do końca życia.

3. W piątek droga krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej o g. 15.00, dla młodzieży i dorosłych po mszy św. wieczornej o g. 17.00 i o g.19.00.

4. Próba scholi w piątek o g. 17.30.

5. Kościół zaleca, aby w kościołach, w których stale przechowywany jest Najśw. Sakrament odbywały się adoracje. Jedną z nich jest tzw. „Czterdziestogodzinne nabożeństwo”, które rozwinęło się w średniowieczu i miało charakter 40-godzinnego postu połączonego z modlitwą. Obecne dokumenty liturgiczne nie używają już określenia „czterdziestogodzinne nabożeństwo”, ale mówią o potrzebie dłuższej adoracji. W tym roku taka dłuższa adoracja będzie w najbliższą sobotę, 28 lutego. Rozpocznie się po Mszy św. o g. 7.00, a zakończy Mszą św. o g. 17.00. Każda dzielnica będzie mieć swoją godzinę na modlitwę przed wystawionym do adoracji Najśw. Sakramentem.
• 8.00 – Brzeg
• 9.00 – Dół
• 10.00 – Dudzino
• 11.00 – Góra
• 12.00 – Nadlas, Podlas
• 13.00 – Od Pustaci
• 14.00 – Od Sieprawia i Włosani
• 15.00 – Od Zawady


6. Za tydzień Pierwszy dzień marca, pierwsza niedziela miesiąca i I Niedziela Wielkiego Postu.
• O g. 7.00 Godzinki o Męce Pańskiej,
• Po pierwszej i drugiej Mszy św. Zmianka różańcowa.
• O g. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i składką na kwiaty do Bożego Grobu.
• Po Mszy św. wieczornej zasłonięcie OBRAZU ŚW. ANNY.

7. Prasa : Źródło, Gość Niedzielny, Jaś.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Jutro (23 II) – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń świętego Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską;
• również jutro – bł. Stefan Wincenty Frelichowski (1913-1945), prezbiter, męczennik obozu koncentracyjnego w Dachau, wyniesiony na ołtarze przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Toruniu w 1999 roku; w roku 2003 został ogłoszony patronem harcerstwa polskiego


8. Arcybiskup Metropolita Krakowski, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz widzi wielki pożytek w tym, aby wierni Archidiecezji Krakowskiej udzielili poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy o przywróceniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. Pierwsza petycja poparta przez prawie 700 tys. wiernych została zlekceważona. Sejm odrzucił projekt, nie kierując go nawet do komisji celem dokładniejszego rozważenia. Zamiarem Komitetu działającego z inicjatywy Prezydenta Łodzi p. Jerzego Kropiwnickiego jest zebranie jeszcze większej liczby głosów ludzi wierzących za tym projektem. Przyłączymy się do tej inicjatywy. Od 1 do 8 marca będą zbierane podpisy. Akcję poprowadzi Rada Parafialna. Konieczny jest nr ewidencyjny PESEL, który będzie wpisany obok imienia, nazwiska i adresu zamieszkania. Najlepiej mieć ze sobą Dowód Osobisty.9. We środę 25 lutego warto zobaczyć dokumentalny film p.t. Kryptonim X-2, który pokaże telewizja w Pr. I o g. 22. W piątek 27 lutego wejdzie do polskich kin film o ks. Popiełuszce, kapelanie ludzi pracy, kapłanie bestialsko zamordowanym przez SB.

10. Ks. Jose Antonio Fortea, egzorcysta z Hiszpanii będzie prowadził rekolekcje dla studentów w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie przy ul. Grodzkiej: 1 marca o g. 20, 2 marca o 19 i 3 marca o g. 18.30
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »