shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

28 Maja 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German,
Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wilhelm, Wrócimir
Do końca roku zostało 218 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Zebranie Rady Parafialnej 2008-10-03 Drukuj
19.10.2008.
Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą. Następnie ks. proboszcz poruszył sprawę Studium Apostolstwa Świeckich i rekolekcji dla świeckich. Studium mające na celu pogłębienie wiedzy osób świeckich organizowane jest w myślenickim sanktuarium. Jest to 2-letnie studium, w którym zajęcia odbywają się raz w miesiącu od października do czerwca. Studium organizuje również rekolekcje w których może uczestniczyć każdy zainteresowany pogłębieniem, wiary. W naszym okręgu odbywają się one w dwóch miejscach:
Rekolekcje odbywają się w „Księżówce” – domu rekolekcyjnym w Zakopanem i w Ośrodku Wczasowo-rekolekcyjnym Caritas w Zakrzowie k. Kalwarii.
Kolejną poruszaną sprawą była pomoc charytatywna, która byłaby świadczona osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, czy będących w trudnej sytuacji losowej, przez wolontariuszy tworzących Zespół charytatywny.

W czasie spotkania powrócił także temat młodzieży i rodziców z dziećmi, którzy podczas Mszy św. stoją w obrębie ogrodzenia kościoła. Zaproponowano, aby była odprawiana osobna Msza św. dla dzieci. Większość Rady opowiedziała się jednak za mszami rodzinnym, które dają całej rodzinie możliwość wspólnej modlitwy. Parafian, którzy pozostają w czasie Mszy św. poza świątynią, Rada Parafialna namawia do przekroczenia progów naszego kościoła.

Spotkanie zakończono modlitwą.
Protokołowa:
Urszula Paryła
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »