shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

13 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Ernest, Ernestyn,
Eugeniusz, Irwin,
Jakub, Justyna,
Małgorzata, Radomiła
Do końca roku zostało 172 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 23.07.2017 Drukuj
22.07.2017.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 lipca 2017

 

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

 

 2. We wtorek oprócz św. Jakuba czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce na parkingu we wtorek.  Zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami na mszę św. o godzinie 7.00 lub 18.00. Ofiara zbierana z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów jest przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy. Błogosławieństwo odbędzie się po Mszy świętej rannej i wieczornej.

 

3. W środę, w liturgii wspominamy świętych Joachima i  Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Jest to również 26 dzień miesiąca. Adoracja w godzinach 15.00 – 18.00. w ramach Nowenny do świętej Anny. Zapraszamy wszystkich, by w ciszy serca poświęcić czas na swoją indywidualną modlitwę. Niech każdy wybierze sobie dogodny czas by tu przyjść do Jezusa Eucharystycznego. O godziny 15.00 wystawienie Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na godzinę 16.00 zapraszam Rejon cały Dół,. O godzinie 17.00 Różaniec święty w intencji: o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów Bardzo prosimy aby Róża świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic. Zakończenie adoracji o godz. 17.30 nowenną do MB Nieustającej pomocy z litanią do świętej Anny i Msza święta o godzinie 18.00.

 

4. Z racji odpustu, odwiedziny chorych obłożnie we środę do południa. Bardzo prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii do wtorku.

 

5. Odpust to przede wszystkim zyskanie pomocy Bożej, dlatego możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w środę podczas adoracji od 15.00 – 18.00.

 

6. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową  ku czci świętej Anny patronki naszej parafii. Suma odpustowa w intencji parafian o godzinie 11.30, którą odprawi ks. prałat Stanisław Kuczek emerytowany kałan diecezji Bielsko-Żywieckiej, a kazanie wygłosi ks. Damian Kępa Salezjanin wice dyrektor Szkoły Salezjańskiej w Polanie Po sumie procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w uroczystościach wszystkich parafian, gości. Służbę liturgiczną. Strażaków proszę o udział w tej Mszy św. ze swoim sztandarem, oraz niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych. Proszę też o niesienie w czasie procesji feretronów. Osoby do tego upoważnione o niesienie zapalonych świec.  Scholę, o śpiew w czasie liturgii. Zapraszam też dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców ubranych  w komeżki do dzwonienia. W niedziele możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Trzeba być po spowiedzi, przyjąć komunię święta, pomodlić się w intencji Ojca świętego.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodziną które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  uroczystości odpustowej rodziny z dwóch rejonów: Fornalik – Łętocha 187; Murzyn 512; Nawała 15; Jędrzejczyk – Dyrda 344; Szlachetka 197; Kruczek 11; Obłaza 330; Obłaza 343; Marszałek – Gaździk 88; Sala 281; Sala – Lelito 364; Kleszcz – Bartosz 314; Tekiela444; Kęsek 361; Wierzba 389; Miętka – Kubański 304; Serafin – Chlebda 297; Motyka 340; Kruczek 270. Główne sprzątanie z myciem okien w kościele we czwartek.

 

8. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu i Synowi….

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek święta Kinga, klaryska, córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia; patronki Polski i Litwy,

- wtorekświęty Jakub, apostoł, oraz święty Krzysztof patron kierowców i podróżujących.

- środaświętych Joachim i święta Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny

- piątekświęty Serbeliusz Mahklufa prezbiter

- sobotaświęta Marta, siostra Łazarza i Marii

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »