shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

20 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz,
Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł,
Sewera
Do końca roku zostało 165 dni.
Odwiedza nas 5 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 23.06.2019 Drukuj
22.06.2019.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 czerwca 2019

 

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

 

2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa, polecają każdego Najświętszemu Sercu Jezusa dziś o godz. 15.00

 

3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. 

 

4. W środę przypada 26 dzień miesiąca. Adoracja w godzinach 15.00 – 18.00. w ramach Nowenny do św. Anny. Zapraszamy wszystkich, by w ciszy serca poświęcić czas na indywidualną modlitwę. Niech każdy wybierze dogodny czas, by przyjść do Jezusa Eucharystycznego. O godz. 15.00 wystawienie Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 Różaniec święty w intencji: o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów. Bardzo prosimy, aby róża rodzinna świętego Jana Pawła II poprowadziła rozważanie tajemnic. Zakończenie adoracji o godz. 17.45  litanią do św. Anny i Msza św. o godz. 18.00. Podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia.

 

5. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godzinie 18.00.

 

6. O godzinie 20.00 we czwartek zapraszam Duszpasterską Rade Parafialną na spotkanie na plebanię

 

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w parafii polecamy się modlitwom parafian.

 

8. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy do pamięci w modlitwie za papieża Franciszka..

 

9. W przyszłą niedzielę zakończenie Nabożeństw Czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 15.00. Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Maksymiliana Marii Kolbe poprowadziła rozważanie tajemnic.  

 

10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom,  które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z rejonu cd Dół nr domów: 682; 552; 7; 475; 415; 348; 347; 358; 654.

11. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

 

12. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Jana Chrzciciela, wilki poprzednik Chrystusa

- środaświęty Zygmunt Gorazdowski prezbiter

- czwartekświęty Cyryl Aleksandryjski biskup i Doktor Kościoła

- piątekNajświętsze Serce Pana Jezusa

- sobota  Niepokalane Serce NMP oraz święci Piotr i Paweł, Apostołowie,

                  męczennicy.

 

13. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia dnia Bożego Ciała. Księdzu Piotrowi, ks. Wojciechowi Paniom, młodzieży noszącym feretrony, świece, Różom Różańcowym, Paniom z Koła gospodyń Dworzanki, Naszym braciom Strażakom młodym i starszym za pilnowanie bezpieczeństwa na całej trasie procesji, noszącym baldachim, chorągwie, Dzieciom pierwszo komunijnym, Służbie Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, dziewczynką sypiącym kwiaty, chłopcom ubranym w komeżki dzwoniącym dzwoneczkami, oraz wszystkim  Braciom i Siostrom biorącym udział w procesji. Dziękuje bardzo tym którzy przygotowali miejsce do sprawowania Eucharystii, oraz piękne ołtarze na trasie. Bóg zapłać za złożone ofiary od wszystkich ołtarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary od wszystkich ołtarzy na potrzeby parafii. Jako podziękowanie w kolejne cztery środy będziemy modlić się za wszystkie rodziny biorące udział w przygotowaniu ołtarzy. Podziękowanie składam również Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, oraz Panu Jerzemu Grabowskiemu Dyrektorowi Dróg Powiatowych z Myślenic. Niech Jezus Eucharystyczny błogosławi oraz będzie obecny w naszym codziennym życiu.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »