shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
INTERPELACJA W SPRAWIE HYDRANTÓW Drukuj
18.02.2017.
W związku z niepokojącymi informacjami docierającymi do mnie od mieszkańców na temat uszkodzonych lub niedziałających hydrantów na terenie Krzyszkowic, których przyczyną może być brak regularnie wykonywanych przeglądów i odpowiedniej konserwacji tych urządzeń, zwróciłem się do Burmistrza z interpelacją w tej sprawie (w załączeniu).
Zawnioskowałem o informacje na temat przeprowadzonych w latach 2012-2016 przeglądów i konserwacji hydrantów na terenie gminy Myślenice. Ponadto w związku z docierającymi do mnie informacjami od strażaków OSP, którzy podczas akcji gaśniczych często mają problemy z szybkim zlokalizowaniu hydrantów w terenie, zwróciłem się z prośbą o przedstawienie lub opracowanie, a następnie rozesłanie do wszystkich jednostek OSP działających na terenie gminy Myślenice dokumentów w postaci map lub szkiców, ewentualnie współrzędnych GPS, umożliwiających szybkie i łatwe zlokalizowanie wszystkich hydrantów. W odpowiedzi otrzymałem „Protokół ze spotkania w sprawie zaopatrzenia wodnego na terenie Miasta i Gminy Myślenice”, który zawiera mało konkretów natomiast dużo propozycji rozwiązania problemów, które już dawno powinny być rozwiązane (w załączeniu Protokół).
 Jeśli chodzi natomiast o samą sprawę niedziałających hydrantów na terenie całej gminy to według diagnozy postawionej przez Prezesa Urbańskiego głównym problemem jest zasypywanie zasuw, kradzieże zaślepek oraz niszczenie oznakowania! Jak stwierdził Prezes zdarzają się także przypadki uszkodzenia hydrantów przez strażaków wskutek nieumiejętnego ich użytkowania. Nie wiem ale być może wynika to po prostu z tego, że podczas akcji gaśniczych strażacy myślą o ratowaniu życia, a nie o czytaniu instrukcji użytkowania hydrantu.. Na temat braku regularnych przeglądów, a przede wszystkim odpowiedniej konserwacji hydrantów co według mnie jest główną przyczyną ich niesprawności jest niewiele. Poznaliśmy za to kwotę jaką Prezes Urbański przeznacza na naprawy hydrantów. Rocznie to 50 tyś. zł na wszystkie hydranty znajdujące się na terenie Miasta i Gminy Myślenice. Przyznam, że przy tak wysokim abonamencie jaki wszyscy płacimy, wydaję mi się to niewiele zwłaszcza, że na takich sprawach jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe nie można oszczędzać.

Wszystkie złożone przeze mnie interpelacje i wnioski można znaleźć w zakładce Radny natomiast informacje z sesji w zakładce Rada Miejska.

Robert Marek Pitala
Radny Rady Miejskiej
 w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »