shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 1.01.2015 Drukuj
31.12.2014.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 stycznia 2015

 

1. W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy 2015, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego i prosząc o pokój na świecie w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Modlitw o Pokój.

 

2. Jutro przypada wspomnienie  świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu  a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

 

3. W sobotę – pierwszą w tym miesiącu – wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus. Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00.

 

4. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

5. Podsumowanie 2014

   Jako wspólnota parafialna dziękujemy dziś Bo­gu za  36 dzieci przyniesionych do chrztu świętego.

      Z radością uczestniczyliśmy w uroczystości Święceń Kapłańskich oraz prymicji ks. Marka Pitali

     Doniosłą dla naszej wspólnoty „godziną" mijającego roku, było przyjęcie przez 61 młodych ludzi z naszej wspólnoty sa­kramentu bierzmowania.

    Wobec Boga ślub miłości wiernej, uczciwej i dozgonnej złożyło  10 par.

    Niewątpliwie wielu spośród nas żyje świadomością obec­ności Boga, o czym świadczy coraz bardziej dojrzałe, pełne uczestnictwo we Mszy Świętej i częste przyjmowanie Komunii Świętej, której rozdano w naszym kościele około 52 tysięcy komunii.

    Naszym cho­rym i starszym braciom i siostrom, którzy o własnych siłach nie mogą już przyjść do świątyni odwiedzaliśmy z posługą sakra­mentalną w minionym roku prawie regularnie 16 chorych.         Udzielono 120 osobom Sakramentu chorych.

   Do wieczności Pan Bóg powołał 20 osób spośród nas.

    Kiedy myślę o parafii, to przychodzi mi na myśl wiele osób, które powinny być wymienione w tym momencie. Chciałbym jednak przywołać tych, którzy wykonują swoją pracę. Najpierw dziękuję ks. Piotrowi za jego prawdziwe i kapłańskie podejście do obowiązków wypływających z powołania, dziękuję szafarzowi Eucharystii za bezinteresowne, roznoszenie Komunii Świętej  chorym.

   Dziękujmy duszpasterskiej radzie parafialnej. Wszystkim grupom działającym w parafii. Młodzieży dzieciom Kołu Radia Maryja, Zelatorkom i zelatorom Żywego Różańca, wraz ze wszystkimi braćmi i siostrami  Róż Różańcowych za umiłowanie modlitwy różańcowej. Jestem wdzięczny tym wszystkim, którzy na różne sposoby budują i wspierają Kościół żyjący w parafii, a więc tym, którzy się troszczą o liturgię, służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom, scholii, chórowi parafialnemu. Dziękuje naszym Strażakom

Dołączam wyrazy wdzięczności dla służby kościelnej, dla wszystkich pracowników parafii, plebanii, dla pana kościelnego, organisty, grabarza.     

Dziękujemy Bogu za to, że udało się zrealizować zamierzone inwestycje. Że w minionym roku mogliśmy przeprowadzić remont dachu na starej części plebani, ją ocieplić, wymienno schody do plebanii, odnowiono, zakonserwowano podmurówkę kamień piaskowiec, wymieniono część przęseł w ogrodzeniu. Wyremontowano salkę na plebani wraz z zapleczem sanitarnym. Dziękuję za Waszą ofiarność kopertową oraz za wszystkie ofiary składane na tacę. Niech Bóg wynagradza wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom hojnością, która nie ma granic. Mamy jeszcze trochę długu około 25 tysięcy, ale z Bożą pomocą i waszą ofiarnością spłacimy.

Zapewne z nadchodzącym  nowym rokiem wiążemy wiele oczekiwań. Oby dobry Bóg wspierał nas w ich spełnieniu. Będziemy chcieli wymienić dachówkę i ocieplić dalsza część budynku plebani oraz stopniowo dalej wymieniać przęsła w ogrodzeniu, by ten nasz wspólny budynek Plebania była coraz to piękniejsza. Bóg zapłać.

 

6. Niech błogosławieństwo Boże i Chrystusowy pokój towarzyszą wam i waszym rodzinom przez wszystkie dni nowego roku kalendarzowego.

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »