shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 21.12.2014 Drukuj
20.12.2014.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

21 grudnia 2014

 

1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

 

2. Od dzisiejszej niedzieli do wtorku adwentowe dni skupienia, przygotowujące nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Te dni poprowadzi ks. dr Zygmunt Wnukowski kapłan diecezji Sandomierskiej, którego bardzo serdecznie witamy. W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00 oraz 17.00 będzie głosił kazania. Spowiedź adwentowa jutro od godz. 8.00 do 10.00, oraz od godz.15.00 do 18.00 z przerwa o godzinie 16.00. Nie zapominajmy o tym najważniejszym spotkaniu z Jezusem w sakramencie spowiedzi. 

 

3. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 7.00. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej,

 

4. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Jest to okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

5. O północy ze środy na czwartek zapraszam na pasterkę. Tradycyjnie zbierana składka na tacę podczas pasterki przeznaczona na jest Fundusz Obrony Życia.

 

6. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedzielę. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

 

7. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; 11.00; 13.00. Ofiarą na tacę wspieramy Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

8. W sobotę święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia poświęcenie wina na mszy świętej rannej i wieczornej.

 

9. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Piotra Apostoła poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

10. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca  o godzinie 11.00 Msza święta dla dzieci w przyszłą niedzielę. Zapraszam wszystkie dzieci od najmłodszych z rodzicami. Na tej Mszy świętej specjalne błogosławieństwo dzieci.

 

11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół do świąt Bożego Narodzenia i przyszłej niedzieli rodziny: Dorczak – Bajorek 500; Motyka 73; Motyka 282; Pitala 74; Serafin – Dziadkowiec 230; Pietruszka 71; Litka 637; Gubała 165; Suchowski 77; Burda 298.

 

12.W naszej parafii rozpoczynamy zaraz po świętach, doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy przygotować się do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Pragniemy zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Wodę poświęconą przez kapłana można otrzymać w zakrystii. Kolęda rozpoczyna się o godz. 8.30. Prosimy o podwiezienie. Plan całej kolędy wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Plan kolędy może ulec zmianie.  W tym tygodniu kolęda: w sobotę Brzeg – p. Wróblewski – p. Fornalik oraz  Od Sieprawia – p. Duda

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »