shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

16 Kwietnia 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Benedykt,
Bernadetta, Cecyl,
Cecylian,
Charyzjusz, Erwin,
Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert,
Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy,
Urban
Do końca roku zostało 260 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 14.12.2014 Drukuj
14.12.2014.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

14 grudnia 2014

 

1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się”. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

 

2. Spróbujmy znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00.

 

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich  tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. W zakrystii u p.kościelnego można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz pobłogosławione opłatki.

 

4. We wtorek rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

 

5. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas świąt Bożego Narodzenia. Po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

6. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia adwentowe dni skupienia w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedziele. Poprowadzi je ks. dr Zygmunt Wnukowski aktor, kapłan diecezji sandomierskiej Już dzisiaj zapraszamy parafian do licznego udziału w tych dniach skupienia, który przygotują nas do świąt Bożego Narodzenia.

 

7. W najbliższy piątek odwiedziny osób obłożnie chorych w ich domach. Rodziny zainteresowanych prosimy o zgłoszenie do czwartku w zakrystii lub kancelarii .

 

8. Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia polecając  zmarłych z naszych rodzin oraz wypominanych w naszym kościele.

 

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii

 

10. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic. Zapraszam chętne rodziny, osoby do zakładanej Róży rodzinnej św. Jana Pawła II. Potrzebujemy jeszcze 8 osób. Myślę że wielu z nas stać na to by się włączyć w tę wielka modlitwę różańcową. Tylko trzeba odwagi więc zapraszam. Natomiast z racji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

 

11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do przyszłej niedzieli następujące rodziny: Kruczek – Moskwa – Motyka 141; Waśniowski – Motyka 521; Pietrzyk 143; Ożóg – Basta 152; Kolbiarz 205; Skoczylas 271; Dorak 394; Bednarz 190

 

12. Główna spowiedź adwentowa w naszej parafii 22 grudnia - przyszły poniedziałek. Również można korzystać z sakramentu Bożego Miłosierdzia codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranna lub wieczorna.

 

13. Zachęcamy parafian do licznego udziału w „roratach”, nowennie do Dzieciątka Jezus i rekolekcjach adwentowych, a także do przystąpienia do sakramentu pokuty. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nowennie do Dzieciątka Jezus w kościele, niech się starają odprawić ją w domu.

 

14.Zbliża się uroczystość Bożego Narodzenia trzeba abyśmy zadbali o groby naszych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu do czego gorąco zachęcam. Bardzo proszę wszystkich aby śmieci były wyrzucane do kontenera, a nie  składowane tam gdzie mnie pasuje np. przy dolnej bramie lub poza ogrodzenie. Dbajmy o porządek na cmentarzu, to nasz moralny obowiązek. Zwracajmy uwagę jeden drugiemu, jeśli potrzeba. Przypominam że zaśmiecanie innych grobów jest ich bezczeszczeniem co jest grzechem.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »