shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.09.2014 Drukuj
27.09.2014.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 września 2014

 

1.Przeżywamy dziś 26. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy.

 

2. Od jutra Msze święte wieczorne o godzinie 17.00. Od środy rozpoczyna się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe w intencji o pokój na świecie i błogosławieństwo dla rodzin, będą odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy świętej wieczornej. natomiast w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Zachęcamy do udziału w nich każdego, zwłaszcza młodzież dzieci, wszystkich, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Matka Boża, pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Tylko trzeba być Jej wiernym.

 

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- pierwszy czwartek miesiąca, prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. W ramach rozpoczęcia przygotowania do sakramentu Bierzmowania we czwartek  obowiązkowo we Mszy świętej wieczornej uczestniczą klasy Gimnazjalne. Po nabożeństwie spotkanie w kościele.

- pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo-piątkowej w naszym kościele codziennie półgodziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną, a w piątek dodatkowo od 16.00 – 17.00. Przypominam że istotą wynagrodzenia Sercu Jezusowemu jest przyjęcie Komunii św. w pierwszy piątek a nie spowiedź.       - pierwsza sobota miesiąca czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem o godzinie 7.00. Po Mszy spotkanie ministrantów i lektorów.

 

4.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Anny poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec, zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel.

 

5.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Głocki 682; Jasek 552; Pulchny 7; Bartosz 475; Ożóg 415; Sala 348; Chlebda – Kucała 347; Kucała 358; Kucała 248.

 

6. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Cennym darem dla naszych bliskich zmarłych będzie przyjęta w ich intencji spowiedź i Komunia św. Codziennie przed mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty. Innym ważnym darem naszych serc jest modlitwa. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmuję w kancelarii po mszy św. w dni powszednie. Jest już nowa książka intencji na przyszły rok można dokonywać rezerwacji intencji Mszy świętej

 

7. Zgodnie ze zwyczajem bardzo prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o uporządkowanie grobów Księżnej Augusty i Księzy spoczywających na cmentarzu oraz wyplewienie rabatek przy kościele.

 

6. W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek  -  Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.

- wtorekświęty Hieronim prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński

- środaświęta Teresa od Dzieciątka Jezus  dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich

- czwartek - świętych Aniołów Stróżów, każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Nie zapominajmy  każdego dnia polecać się opiece tego naszego Bożego wysłannika.

- sobota - święty Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. Święty ten ma również wiele do powiedzenia dzisiaj, zwłaszcza jeśli chodzi o umiłowanie stworzenia, ale nie ze względu na nie samo, lecz ze względu na szacunek do Boga, który wszystko stworzył.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »