shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 7.09.2014 Drukuj
06.09.2014.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 września 2014

 

1. Dziś 23. niedzielę zwykła w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad.  Niech to wezwanie stanie się również okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i lepszego wzajemnego rozumienia się.

 

2. Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

 

3. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

4. Spotkanie ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę w salce na plebanii po Mszy świętej o godzinie 7.00. Zapraszamy również wszystkich tych chłopaków którzy chcieli by zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu.

 

5. W przyszłą niedzielę, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli, rodziny: Krzanowski – Sala 18a, Sala 17, Syrek 335, Papiernik – Pogan 351, Kasperek 382, Sikora – Dudek 258; Pachacz 573; Sala 12; Kuborek 13; Białas 110.

 

7. Organizowana jest Parafialna Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych w Lourdes i La Salette od 16 – 24 października. Program jest wywieszony w gablocie, oraz na stronie internetowej parafii. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy osoby chcące wziąć w niej udział.

 

8. W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek -  jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”,

- wtorekBłogosławioną Anielę Salawę, krakowską służącą pochodzącą z Sieprawia

- piątek - Najświętszego Imienia Maryi. Wspomnienie to Ma nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.

- sobota – świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli Złotousty”

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »