shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

20 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz,
Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł,
Sewera
Do końca roku zostało 165 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 25.05.2014 Drukuj
24.05.2014.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

25 maja 2014

 

1.Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając kolejną niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary.

 

2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Niech nie przestanie rozbrzmiewać śpiew Litanii loretańskiej, dziękując Bogu za dar tak wspaniałej Matki. W sobotę zakończenie nabożeństw majowych.

 

3. W dniu jutrzejszym po wieczornej Mszy św. comiesięczna nowenna do świętej Anny patronki naszej parafii, połączona z nabożeństwem majowym. Pół godziny przed mszą św. Różaniec pokutny w intencji : o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, prawników.

 

4. Jutro, 26 maja - Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Msza św. w intencji wszystkich mam z naszej parafii zostanie odprawiona w środę o godz.18.00 Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.

 

5. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym w 33 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego módlmy się o jego beatyfikację.

 

6. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża
Matki Bożej Częstochowskiej  poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać wszystkim którzy składają comiesięczne ofiary kopertowe na remont dachu na plebanii.  

 

7. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta Prymicyjna ks. Marka Pitali. Z tej okazji bardzo proszę byśmy włączyli się wszyscy w przygotowanie całej oprawy tej naszej parafialnej uroczystość, będzie to wyraz naszej radości i dziękczynienia za powołanie kapłańskie. Zapraszam młodzież naszej parafii na godz. 9.00 by udekorować trasę z domu do kościoła.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Norek 211; Norek 641; Rompalski 546; Szafraniec – Musielak 390; Dyduła 530; Pitala 303; Pitala 369; Paryła – Łącki – Wilk 240; Dyduła – łapa 202; Wyszyński 48; Świątek 476.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Filip Nereusz - prezbiter; jest nazywany „apostołem Rzymu”;słynął ze swojego szczególnego poczucia humoru;

- wtorekświęty Augustyn z Cantebuery – biskup

- czwartekświęta Urszula Ledóchowska - założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego;

- piątekświęty Jan Sankander – kapłan i męczennik;

- sobotaNajświętsza Maryja Panna w tytule Nawiedzenia

 

10. Rada rodziców przy Gimnazjum im. Św. Jadwigi w Krzyszkowicach Dyrekcja i nauczyciele zapraszają na Piknik Rodzinny w dniu 1 czerwca od godz. 15.00. Bliższe informacje w gablocie.

 

11. Informuję że Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »