shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

24 Kwietnia 2024
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis,
Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało 252 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 01.12.2013 Drukuj
30.11.2013.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1   grudnia 2013

 

1.Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasło roku liturgicznego to Wierzę w Syna Bożego.

 

2. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

 

3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach  odprawianych w naszym kościele w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii od dzisiejszej niedzieli.

 

4. Zgodnie z tradycja w tym tygodniu Pan kościelny rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych, które dziś po każdej Mszy świętej są pobłogosławione. Przyjęcie opłatków przez rodzinę jest znakiem więzi ze wspólnotą  parafialną.

 

5. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

6. Jezusa  prośba „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną” stały się motywem do wprowadzenia w całej Archidiecezji od nowego Roku Liturgicznego w każdy pierwszy czwartek miesiąca Godziny Świętej. Począwszy od najbliższego czwartku po  Mszy św. wieczornej w naszym kościele Godzina Święta. To nabożeństwo na prośbę Ks. Kardynała oraz z potrzeby serca każdego z nas, rozpocznie również przygotowanie do kanonizacji Błogosławionego  Jana Pawła II.

 

7. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca - dziękujemy Bogu za ten dar powołania, i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

- pierwszy piątek miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszami świętymi.

- pierwsza sobota miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku  Sercu Maryi. Po Mszy świętej o godz.7.00 nabożeństwo wynagradzające zniewagi Niep.Sercu NMP.

 

8. Młodzież gimnazjalna Klasy II oraz III przygotowująca się do sakramentu bierzmowania,  w sobotę spotkanie o godz.16.00 w salce na plebanii.  Uczestniczy w spotkaniu, i obecna jest na Mszy świętej wieczornej.

 

9. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Św. Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

10. Za tydzień, w II niedzielę Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Oprócz modlitwy będzie można na ten cel złożyć ofiarę do puszki znajdującej się na bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę

 

11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do przyszłej niedzieli następujące rodziny: Kruczek 158; Żurek – Kleszcz 112; Kania 257; Borowski – Kleszcz 557; Pitala 391; Pitala 392; Pitala 384; Góralik – Kochan – Sroka 333; Sroka – Bydłon 412; Lichoń – Surówka 262.Przypominamy że w okresie Adwentu, nie ubieramy kwiatami ołtarzy.

 

12. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekbłogosławiony Rafał Chyliński, prezbiter, opiekun biednych, spowiednik oraz egzorcysta.

- wtorekświęty Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu w dziejach Kościoła.

- środę - święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników. Jest to Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictw  polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy.

- piątekświęty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

- sobota święty Ambroży, biskup i doktor Kościoła, którego nauczanie miało tak wielki wpływ na św. Augustyna, że się nawrócił.

 

12. Mając na uwadze dobro rodziny i wychowanie chrześcijańskie dzieci polecamy czasopismo pt. Chit w którym znajdziemy artykuły o raz płytę mówiącą o zagrożeniach Ideologii Gender.  Bardzo proszę o zapoznanie się z tymi zagrożeniami ażeby wiedzieć  jak uchronić swoje dzieci już od przedszkola. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz.11.00 zapraszam do wysłuchania wykładu na ten temat jaki odbył się w Częstochowie podczas ostatniego czuwania.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »