shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

22 Lutego 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 314 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 3.11.2013 Drukuj
02.11.2013.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 listopada 2013

 

1.Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

 

2.Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do grzechu.

 

3. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki z  modlitwami  za  zmarłych w każdą niedzielę listopada o godzinie 15.00.

 

4. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami o godne przeżycie Tridum na zakończenie Roku Wiary.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;

 

6.W piątek po Mszy świętej Wieczornej zapraszam wszystkich zelatorów Róż Różańcowych naszej Parafii na spotkanie na plebanię.

 

7.Wyjazd na czuwanie nocne na Jasną Górę w sobotę o godzinie 13.30 z parkingu przed kościołem, a powrót około godziny 4.00 rano.

 

9. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Maksymiliana Mari Kolbego  poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast po Mszy świętej o godzinie 11.00 zapraszam na Listopadowe Zamyslenie w wykonaniu Dzieci grupy teatralnej im. Jana Pawła II oraz, naszego parafialnego chóru „Augustinum” Również przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

10.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu.  W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do  przyszłej niedzieli następujące rodziny: Kicek 111; Gubała – Woźnica – Zięba 255; Sadzik 528; Kaim 172; Kaim 354; Bajer 47; Brożek 565; Tondera 320; Grzybek – Raczek 342; Raczek 295; Grabowski 311; Bartosz 436.

 

11.W zeszłym tygodniu rodzina  Zawiskich została poszkodowana przez  pożar. Jako wspólnota parafialna mamy obowiązek w duchu solidarności i miłosierdzia udzielić pomocy poszkodowanym, Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach świętych możemy wyrazić pomoc w formie ofiary składanej do puszek przed kościołem. Za każdy gest  życzliwości i ofiary w imieniu własnym i rodziny składam Bóg Zapłać.

 

12.W ostatnią niedzielę listopada kończy się Rok Wiary, dlatego z tej okazji w naszej parafii odbędzie się Tridum połączone z poświęceniem Krzyża Misyjnego. Tridum poprowadzi ks. Henryk Zachara. Przeżyjmy ten czas, jako wyjątkową okazję, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary. Program Tridum jest już wywieszony w gablocie, jest również na stronie internetowej parafii, oraz do zabrania do domu  na stoliku pod chórem. Tak zaplanujmy swój czas by w nich wziąć udział.

 

13.W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek Świętego Karola Boromeusza, biskupa, znakomitego teologa i wielkiego reformatora Kościoła;

- sobota - rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.  To „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »