shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 6.10.2013 Drukuj
05.10.2013.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6    października 2013

 

1.Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.00 a w niedzielę o godzinie 15.00 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

 

2.Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątkibolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

4.Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie. Odpowiadając na apel Ojca świętego  na znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialna, zgodnie z poleceniem ks. Kard. Stanisława Dziwisza można w dniu dzisiejszym jak i w przyszłą niedzielę składać ofiary na ten cel do puszek w kościele z napisem Pomoc dla potrzebujących.

 

5.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6.W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę  w przyszłą niedzielę.

 

7.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Fornalik – Łętocha 187; Murzyn 512; Nawała 15; Jędrzejczyk – Dyrda 344; Szlachetka 197; Kruczek 11; Obłaza 330; Obłaza 343; Marszałek - Gaździk 88

 

8. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Cennym darem dla naszych bliskich zmarłych będzie przyjęta w ich intencji spowiedź i Komunia św. Codziennie przed mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty. Innym ważnym darem naszych serc jest modlitwa. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmujemy w kancelarii po mszy św. w dni powszednie. Do zakrystii można przynieść wypominki również w niedzielę. Jest już nowa książka intencji na przyszły rok można dokonać rezerwacji intencje Mszy świętej

 

9.Zgodnie ze zwyczajem bardzo prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o uporządkowanie grobów Księżnej Augusty i Księzy spoczywających na cmentarzu oraz wyplewienie rabatek przy kościele.

 

10.W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekNajświętsza Maria Panna Różańcowa

- środaBłogosławiony bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; spisał dzieje naszego narodu w swojej słynnej kronice.

- czwartekbłogosławiona Maria Angela Truszkowska, dziewica założycielka sióstr Felicjanek

- sobotabłogosławiony Jan Bejzym, jezuita misjonarz opiekun trędowatych

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »