shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 11.08.2013 Drukuj
10.08.2013.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2013

 

1.Zdaje się, jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens  milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić  wiarę.

 

2. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach.

 

3. Wspierajmy modlitwą tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

 

4. We wtorek z naszego kościoła o godzinie 16.00 wyruszy piesza pielgrzymka do źródełka bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. O godzinie 18.00 przy ołtarzu polowym sprawowana będzie Msza święta koncelebrowana. Po mszy świętej procesja różańcowa do starego kościoła w którym została ochrzczona  bł. Aniela. Zapraszam wszystkich na wspólne wędrowanie z modlitwą na ustach.

 

5. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przed Mszą świętą wieczorną różaniec o trzeźwość w naszych rodzinach

 

6. W nadchodzący czwartek, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszach Świętych pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze święte  według porządku świątecznego: 7.30; 9.30; 11.00; 15.30. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

 

7. Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu z Adoracją i modlitwami do Bożego Miłosierdzia.

 

8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast z racji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Fornalik 229; Suder – Pitala – Gabryś 223; Paluch 162; Magiera 545; Pachowicz 539; Pitala 167; Wronka – Ostafin 28; Kurek 33; Zych – Figiel 385; Pitala 34.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorekNajświętsza Maryja Panna Kalwaryjska - Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej był miejscem częstych modlitwy Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II.

- w środęświęty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka. Jest patronem abstynencji oraz  trzeźwości.

- w sobotę  święty Jacek. Żył w XII wieku,  polski dominikanin, który poświęcił się misjom; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej

 

11. Straż Miejska Urzędu Gminy Myślenice przypomina wszystkim właścicielom posesji o obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu tabliczki z numerem  nieruchomości. Każdy dobry gospodarz powinien wiedzieć, że prawidłowe umieszczenie informacji o numerze swojej nieruchomości przede wszystkim służy interesom odpowiednich służb wykonujących czynności ratownicze jak pogotowie ratunkowe, straż pożarna bądź usługi z zakresu użyteczności publicznej. Mając powyższe na uwadze Straż Miejska będzie prowadziła w tym zakresie kontrole i dyscyplinowała tych gospodarzy, którzy z takiego obowiązku się nie wywiązali. Podpisany Komendant Straży.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »