shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

16 Kwietnia 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Benedykt,
Bernadetta, Cecyl,
Cecylian,
Charyzjusz, Erwin,
Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert,
Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy,
Urban
Do końca roku zostało 260 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 14.07.2013 Drukuj
13.07.2013.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 lipca 2013

 

1.Dziś kolejna lipcowa niedziela 15-ta w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

2. Wtorkowe wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów  Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

 

3. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

 

4. Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Podczas Mszy świętej wieczornej polecamy Bożemu Miłosierdziu  zmarłych z naszych rodzin oraz wypominanych w naszym kościele.

 

5.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Maksymiliana Marii Kolbego poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast o godzinie 15.00 z racji trzeciej niedzieli miesiąca wypominki z Koronką do Bożego Miłosierdzia

 

6..Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, jak również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O przygotowanie  Świątyni do  przyszłej niedzieli prosimy rodziny: Wróblewski 625; Wróblewski 199; Uchacz – Puto 349; Jędryczko 631; Bętkowski 194; Bochenek 585; Barnaś 427; Dyduła 449; Łętocha – Wronka 448; Mika 501.

 

7.Parafialna uroczystość jaką jest Odpust ku czci św. Anny odbędzie się w niedziele 28.lipca. Zgodnie ze zwyczajem bardzo proszę aby rodzice dzieci pierwszokomunijnych zadbali o groby księży oraz księżnej Augusty spoczywających na naszym cmentarzu, oraz wyplewili rabatki przy kościele. Uroczystość ta jest również okazją do zadbana o groby bliskich, do czego gorąco zachęcam. Bardzo proszę wszystkich aby śmieci były wyrzucane do kontenera, a nie  poza ogrodzenie. Przypominam że zaśmiecanie innych grobów jest ich bezczeszczeniem co jest grzechem.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekŚwięty Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza,

- wtorekNajświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.

- czwartekŚwięty Szymon z Lipnicy prezbiter, zakonnik posługujący ubogim.

- sobotaBłogosławiony Czesław, prezbiter, duchowy syn Świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

 

11. Urząd Miasta i Gminy Myślenice informuję mieszkańców Krzyszkowic, że na stronie internetowej Gminy ukazał się projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Krzyszkowice wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt ten wyłożony jest do publicznego wglądu w Urzędzie Miasta i Gminy do 24 lipca 2013 roku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »