shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 1.06.2013 Drukuj
01.06.2013.

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2   czerwca 2013

 

1.Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszy świętej o godzinie 18.00, a w niedziele o godzinie 15.00 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

 

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. Zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała w czwartek.

 

3. W środę na Mszy świętej o godzinie 18.00 młodzież trzeciej klasy gimnazjum otrzyma sakrament Dojrzałości - Bierzmowanie z rąk Jego Ekscelencji ks. Bp Jana Zająca. Spowiedź dla tej młodzieży i ich świadków we wtorek od godziny 17.00 – 18.00. Młodzież bierzmowana obowiązkowo uczestniczy w okrawie Bożego Ciała Z racji bierzmowania wyjątkowo w środę ranna Msza święta o godzinie 8.00 po której odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła.

 

4. Msza święta dla Gimnazjum z okazji święta Patronki św. Jadwigi będzie w najbliższy  czwartek o godzinie 9.00.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo-piątkowej w naszym kościele codziennie pół godziny  przed Mszą św. rano oraz wieczorem.

- w czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, polecamy naszych kleryków oraz prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, z naszej wspólnoty parafialnej.

-  w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

-  w sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również niedziela wielkiej radości dla  Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie o godzinie 10.00, dokona się beatyfikacja matki Małgorzaty Szewczyk założycielki sióstr Serafitek oraz matki Zofii Czeskiej założycielki sióstr Prezentek. Na tę uroczystość w Roku Wiary zaprasza Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia dnia Bożego Ciała. Księdzu Markowi, Paniom noszącym feretrony, świece, Różom Różańcowym, Naszym Strażakom za pilnowanie bezpieczęstwa na całej trasie procesji, noszącym baldachim, chorągwie, Grupie Apostolskiej oraz Scholi młodzieżowej, Dzieciom, Służbie Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, oraz wszystkim  Braciom i Siostrom biorącym udział w procesji. Dziękuje bardzo tym którzy przygotowali piękne ołtarze na trasie. Bóg zapłać za złożone ofiary od wszystkich czterech ołtarzy.  na potrzeby kościoła. Podziękowanie składam również Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, oraz Zarządowi Dróg Powiatowych z Myślenic. Niech Jezus Eucharystyczny błogosławi w każdej dziedzinie życia.

 

8. Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła rodziców oraz młodzież przystępująca do sakramentu Bierzmowani.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekŚwięci Karol Lwanga i jego towarzysze - męczennicy z Ugandy

- w środęŚwięty Bonifacy - biskup i męczennik

- we czwartekBłogosławiona Maria Karłowska – zakonnica

- w piątekNajświętsze Serce Pana Jezusa

- w sobotęNiepokalane  Serce NMP oraz  Święta Jadwiga - Królowa

 

10. Rada Rodziców, Dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Krzyszkowicach serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny który odbędzie się 9 czerwca 2013r. w godzinach od 15.30 – 19.00 przy budynku Gimnazjum. Całkowity dochód z pikniku zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych dla gimnazjum. Odbędzie się również zbiórka funduszy na leczenie chorego na białaczkę Dawida Sali z Myślenic.

 

11. Starosta Myślenicki wraz z Fundacją Arts zapraszają  wszystkich mieszkańców 9 czerwca w niedzielę, na Myślenicki Rynek. W godz.10.00 - 15.00 ramach Powiatowego Dnia Zdrowia można będzie wykonać różne badania dotyczące naszego zdrowia. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej Powiatu Myślenickiego.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »