shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

28 Stycznia 2023
Sobota
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 19.05.2013 Drukuj
18.05.2013.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2013

 

1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

2.Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze święte w naszej świątyni o godzinie 7.00; 11.00; 18.00

 

3.Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele w tygodniu po Mszy świętej o godzinie 18.00 a w niedzielę o godzinie 15.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Matka Chrystusowa.

 

4. W środę po wieczornej mszy świętej Majówka połączona z Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

5. Zakończyło się nawiedzenie obrazu JEZU UFAM TOBIE w rodzinach naszej parafii. Jeśli są jeszcze rodziny które z ważnych przyczyn nie przyjęły obrazu mogą to jeszcze uczynić do końca maja. W miesiącu czerwcu na specjalnej Mszy świętej zakończymy oficjalnie nawiedzenie Jezusa Miłosiernego i przekażemy obrazy siostrom pallotynkom do ich kaplic zakonnych w Afryce i na Białorusi. Szczegóły będą podane później.

 

6. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Św. Maksymiliana Marii Kolbego  poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast o godzinie 15.00 nabożeństwo Majowe podczas którego przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze żyjące mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu oraz i za te, które Pan Bóg powołał już do siebie o wieczną szczęśliwość dla nich.

 

7.W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy. Za tydzień w niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta z udziałem dzieci przeżywających dar Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców oraz rodziców chrzestnych w sobotę od godziny 10.00 – 12.00. Jest gorąca prośba do tych osób które tradycyjnie uczestniczą w tej mszy św.  a nie są bezpośrednio związane z tą uroczystością by wybrały inną godzinę Mszy świętej.

 

8.Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę na kościoła. Bóg zapłać również rodzicom dzieci przeżywających rocznicę pierwszej komunii św. za ubranie kwiatami świątyni. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła do przyszłej niedzieli rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Generalne sprzątanie kościoła  we czwartek.

 

9.Zapraszam na spotkanie – warsztaty organizowane w naszej parafii przez rodziców dla rodziców „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Te spotkania pomogą w rozwiązywaniu niektórych problemów  w wychowaniu dzieci. Pierwsze spotkanie 27 maja o godzinie 17.00 w salce na plebanii. Więcej informacji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej.

 

10. Młodzież która bierze udział w wakacyjnych rekolekcjach Grupy Apostolskiej może odebrać karty uczestnictwa w zakrystii. Należy je uzupełnić i dostarczyć na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 

11. Tegoroczna procesja ku czci Bożego Ciała przejdzie trasą od kościoła w stronę Szkoły. Pierwszy ołtarz przed wjazdem do Dworu, drugi przed Strażą, trzeci przed Szkołą a czwarty przed posesją państwa Kucałów i tam będzie zakończenie procesji. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę

 

13.W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek -  Najświętsza Maryja Panna - Matka Kościoła

Wtorek święty Jan Nepomucen kapłan i męczennik

Środaświęta Rita z Cascii  żona, matka, zakonnica

Piątek  – Najświętsza Maryja Panna – Wspomożenie Wiernych

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »