shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 19.05.2013 Drukuj
18.05.2013.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2013

 

1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

2.Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze święte w naszej świątyni o godzinie 7.00; 11.00; 18.00

 

3.Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele w tygodniu po Mszy świętej o godzinie 18.00 a w niedzielę o godzinie 15.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Matka Chrystusowa.

 

4. W środę po wieczornej mszy świętej Majówka połączona z Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

5. Zakończyło się nawiedzenie obrazu JEZU UFAM TOBIE w rodzinach naszej parafii. Jeśli są jeszcze rodziny które z ważnych przyczyn nie przyjęły obrazu mogą to jeszcze uczynić do końca maja. W miesiącu czerwcu na specjalnej Mszy świętej zakończymy oficjalnie nawiedzenie Jezusa Miłosiernego i przekażemy obrazy siostrom pallotynkom do ich kaplic zakonnych w Afryce i na Białorusi. Szczegóły będą podane później.

 

6. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Św. Maksymiliana Marii Kolbego  poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast o godzinie 15.00 nabożeństwo Majowe podczas którego przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze żyjące mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu oraz i za te, które Pan Bóg powołał już do siebie o wieczną szczęśliwość dla nich.

 

7.W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy. Za tydzień w niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta z udziałem dzieci przeżywających dar Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców oraz rodziców chrzestnych w sobotę od godziny 10.00 – 12.00. Jest gorąca prośba do tych osób które tradycyjnie uczestniczą w tej mszy św.  a nie są bezpośrednio związane z tą uroczystością by wybrały inną godzinę Mszy świętej.

 

8.Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę na kościoła. Bóg zapłać również rodzicom dzieci przeżywających rocznicę pierwszej komunii św. za ubranie kwiatami świątyni. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła do przyszłej niedzieli rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Generalne sprzątanie kościoła  we czwartek.

 

9.Zapraszam na spotkanie – warsztaty organizowane w naszej parafii przez rodziców dla rodziców „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Te spotkania pomogą w rozwiązywaniu niektórych problemów  w wychowaniu dzieci. Pierwsze spotkanie 27 maja o godzinie 17.00 w salce na plebanii. Więcej informacji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej.

 

10. Młodzież która bierze udział w wakacyjnych rekolekcjach Grupy Apostolskiej może odebrać karty uczestnictwa w zakrystii. Należy je uzupełnić i dostarczyć na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 

11. Tegoroczna procesja ku czci Bożego Ciała przejdzie trasą od kościoła w stronę Szkoły. Pierwszy ołtarz przed wjazdem do Dworu, drugi przed Strażą, trzeci przed Szkołą a czwarty przed posesją państwa Kucałów i tam będzie zakończenie procesji. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę

 

13.W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek -  Najświętsza Maryja Panna - Matka Kościoła

Wtorek święty Jan Nepomucen kapłan i męczennik

Środaświęta Rita z Cascii  żona, matka, zakonnica

Piątek  – Najświętsza Maryja Panna – Wspomożenie Wiernych

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »