shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 31.03.2013 Drukuj
30.03.2013.

NIEDZIELA WIELKANOCNA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2013

 

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca.

 

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. W naszym kościele są celebrowane według  następującego porządku: a więc o godz. 7.30; 9.30; 11.00 oraz o godzinie 13.00. Składka w dniu jutrzejszym zgodnie z tradycją na Papieski Uniwersytet Bł. Jana Pawła II w Krakowie.

 

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

4. We wtorek, przypada 8. rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak naprawdę być solą dla ziemi. Starajmy się go w tym naśladować!

 

5. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.

-czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, polecamy naszych kleryków oraz prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, z naszej wspólnoty parafialnej.

- w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. o godz.18.00 nabożeństwo pierwszo-piątkowe

- w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 7.00 z nabożeństwem Różańcowym

 

7. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w następujących godzinach: od 17.30 do 18.00. Wielu Parafian przed świętami wielkanocnymi oczyściło swoje serca; pozostałych, tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji, zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i w pierwszo-piątkowym nabożeństwie.

 

8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Bardzo proszę aby zelatorzy przed mszą św. zebrali tajemnice od swoich braci i sióstr, a po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem podeszli do kapłana. Woli przypomnienia składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel.

 

9. Przyszła niedziela jest uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Matoga 76; Sala – Wołek 456; Bulanda 455; Bartosz 445; Paluch Chlebda 441; Sikora 420; Raczek 289; Dobosz 286; Wilk 613; Kicek – Pawlikowski 166.

 

11.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych świętych dni Triduum Paschalnego. Księdzu Markowi, Paniom noszącym feretrony, świece, Różom Różańcowym, Naszym Strażakom za wartę przy Grobie pańskim, noszącym baldachim, chorągwie, Grupie Apostolskiej oraz Scholi młodzieżowej, Dzieciom, Służbie Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, oraz wam Bracia i Siostry biorącym udział w nabożeństwach.

Niech Jezus Zmartwychwstały będzie w centrum naszej wiary, naszego życia i napełni nas pokojem płynącym ze zwycięstwa nad śmiercią. Jako ludzie wierzący, składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas przenikała nasze życie w każdym jego wymiarze, zwłaszcza rodzinnym, społecznym i narodowym. Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia naszą wiarę. Niech radość ze zmartwychwsta­nia stanie się udziałem wszystkich ludzi, żyjących wokół nas. W tym duchu proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.  Życzę każdemu i każdej z was Błogosławionych Świąt Wielkanocnych i radosnego Alleluja.

 

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »