shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 10.02.2013 Drukuj
09.02.2013.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lutego 2013

 

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu, oraz gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.

 

2. W ramach 40-sto godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem w dzisiejszą niedziele adoracja indywidualna poszczególnych rejonów naszej parafii, od godz. 12.00 do 15.00.

- Rejon - Od Zawady, Góra, Dudzino, Brzeg  od godz. 12.00.-13.00

- Rejon - Dół, Koło Dworu, Koło Szkoły, Pod las, Nad las od godz. 13.00 – 14.00

- Rejon - Pod Dębiną, Od Pustaci Od Włosani, Od Sieprawia od godz. 14.00 – 15.00

 

3. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 13 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową w naszej świątyni Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 9.30, 17.00. W czasie każdej mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów w ciągu dnia, jednego posiłku do syta, dwa pozostałe powinny być ograniczone, co do ilości. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. Przez cały okres Wielkiego Postu oprócz modlitwy i pokuty, możemy w ramach uczynków miłosierdzia i jałmużny składać dobrowolne ofiary do puszek znajdujących się na filarach w kościele, które przeznaczone będą dla potrzebujących.

 

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.

 

5. Już od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa będzie o godz. 16.15 oraz o godz. 18.00. Na Drogę Krzyżową o godz. 16.15 zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, natomiast na godz. 18.00 zapraszamy młodzież i tych, którym praca i obowiązki nie pozwalają w niej wcześniej uczestniczyć. Gimnazjaliści przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestnictwo w Drodze Krzyżowej o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele wielkiego Postu o godz. 15.00. Już teraz zaplanujmy tak czas, aby móc wziąć udział w nich.


6. Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Msza święta o Miłosierdziu Bożym a po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia polecając  zmarłych z naszych rodzin oraz wypominanych w naszym kościele.

 

7. Młodzież gimnazjalna klas 3 przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w najbliższa sobotę o godz. 16.00 ma spotkanie w salce na plebanii. W tym dniu uczestniczy w spotkaniu obowiązkowo, oraz obecna jest na Mszy świętej wieczornej.

 

 8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Mika 82; Kyrcz 84; Mika 168; Pasionek – Wajda 321; Soska – Raczek 195; Dudzik 589; Sala 223; Sala 272; Motyka – Postawa 309; Szymański – Hinc247.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek - Najświętsza Maryja Panna z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Dzień Chorych w naszej parafii będzie w ramach tygodnia Miłosierdzia. Dla chorych z naszych rodzin, nie wychodzący z domu, leżących jest możliwość odprawienia Mszy świętej dla nich w domu w okresie Wielkiego postu po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem w parafii.

- czwartek - Święci Cyryl i Metody – Patroni Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim.

 

11. Została powołana Duszpasterska Rada Parafialna. Liczy 15 członków: 9 osób wybranych przez parafian: Pasionek Bogusław, Kruczek Adam, Sala Józef, Baran Paweł, Konarski Kazimierz, Woźnica Piotr, Grzybek Andrzej, Wróblewski Józef, Paryła Urszula. Wg Statutu Duszpasterskiej Rady Parafialnej Archidiecezji Krakowskiej z urzędu do Rady Parafialnej wchodzą osoby prowadzące katechezę w parafii: katecheta: ks. Marek Pawlik i katechetki: Marta Ratyńska, Małgorzata Pasionek, Weronika Pilśniak, kościelny: Józef Motyka, organista: Stanisław Fornalik. Spotkanie nowej Rady w sobotę o godz. 19.00 na plebanii.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »