shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 12.08.2012 Drukuj
11.08.2012.

19 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 sierpnia 2012

 

1. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii przypomniał nam, że nikt nie może do Niego przyjść, czyli w Niego uwierzyć, jeżeli nie zostanie mu dana łaska od Ojca w Niebie.

 

2. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszach Świętych pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte w środę tak jak w każda niedziele czyli o godzinie 7.30; 9.30; 11.00; 15.30.

 

3. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także a także modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach.

 

4. W przyszłą trzecia niedzielę miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

 

5. Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu z Adoracją i modlitwami do Bożego Miłosierdzia o godne przeżycie nawiedzenia Obrazu JEZU UFAM TOBIE oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II w naszej Parafii.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Barnaś 427; Będkowski 194; Uchacz 349; Wróblewski – Ankus 199; Norek 211; Łącka - Paryła – Pachacz 240; Dyduła – Mika 202; Węgrzyn 471; Janik 473; Wnęk 423; Wnęk 424; Wyszyńska 48.

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałekNajświętsza Maryja Panna Kalwaryjska - Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej był miejscem częstych modlitwy Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II.

- we wtorekświęty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka.

- w piątekświęty Jacek. Żył w XII wieku, założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »