shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 01.05.2011 Drukuj
01.05.2011.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE * 01-05-2011


1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i dzień beatyfikacji Jana Pawła II. Z okazji beatyfikacji pragnę ofiarować wszystkim pamiątkowy złocony obrazek z modlitwą do bł. Jana Pawła II, który można nosić w książeczce. Obrazki będą rozdawane przy bramkach.

2. Na stoliku z prasą będzie można zabrać grafik Rekolekcji Wakacyjnych Grup Apostolskich. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie informacyjno-organizacyjne. Informacje przekaże animator Joanna Cholewa.

3. Dziś o g. 15.00 nabożeństwo majowe z procesją na podziękowanie Panu Bogu za błogosławionego Jana Pawła II.
4. W dni powszednie nabożeństwo majowe o g. 18.00, po nim msza św. W tym roku na majówkach będziemy poznawać sanktuaria maryjne świata do których pielgrzymował bł. Papież Jan Paweł II.

5. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele. Zmianka różańcowa po mszy o g. 7.30 i 9.30.

6. W środę przed mszą św. o g. 17.00 próba dla dzieci z kl. 3 przed rocznicą I Komunii, a po mszy św. próba dla 3 kl. Gimnazjum.

7. W I czwartek o g. 17.15 adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź na I piątek.

8. W I piątek spowiedź pół godziny przed mszą św.

9. W niedzielę 8 maja dzieci z kl. 3 będą świętować na mszy św. o g. 11.00 rocznicę przystąpienia do Komunii św. Rodziców proszę o przygotowanie kościoła.

10. Do kupienia świąteczna prasa katolicka: Źródło w całości poświęcone nowemu błogosławionemu, Jaś z błogosławionym Janem Pawłem II, ARKA również poświęcona nowemu błogosławionemu, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.

11. Dobrodziejom parafii Bóg zapłać za ofiary w kopertach, lub kancelarii na potrzeby naszego kościoła. W tym roku dar serca złożyło 25 rodzin na sumę 2900 zł. W środę, 4 maja stawiamy rusztowanie, a w następnych dniach grupa konserwatorów przystępuje do pracy. Odnowiona zostanie polichromia w następnej części naszej świątyni

12. W tym roku Wielkanoc świętowaliśmy dopiero 24 kwietnia. Dlaczego tak późno? Zależy to od początku astronomicznej wiosny oraz pełni Księżyca. Wielkanoc przypada zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się 21 marca, zaś tegoroczna pierwsza wiosenna pełnia miała miejsce dopiero 18 kwietnia. Stąd termin tegorocznych świąt. Niedziela wielkanocna może przypadać od 22 marca do 25 kwietnia. Najwcześniejszy termin wypadł ostatnio w 1818 roku, a najpóźniejszy – w 1943 roku.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »