shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 7.04.2024 Drukuj
06.04.2024.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

7 kwietnia 2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.

 

2. Dziś na wszystkich Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, z Koronką do Bożego Miłosierdzia, oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.

 

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Słyszymy jaka trwa batalia w sejmie aby zatwierdzić aborcje, by mordowano dzieci nienarodzone. Tym bardziej potrzebne jest zaangażowanie nas ludzi wierzących w modlitwę dla ratowania istnień ludzkich. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Osoby, które chcą podjąć się duchowej adopcji z bocznego ołtarza proszę zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Wypełnione przynoszą na Mszę Świętą o godz. 18.00.

 

4. W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. W naszej diecezji odbywa się peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Nasza parafia ma zaproszenie do Sanktuarium Jana Pawła II  w piątek albo w sobotę. Każdy może wybrać odpowiednią godzinę wg programu ,który znajduje się w gablocie.

 

6. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania. O godzinie 9.30 różaniec święty. Bardzo prosimy aby Róża  świętej Anny poprowadziła rozważanie zakończone Litania do świętego Józefa.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud i ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z rejonu od Włosani nr domów: 214; 177; 159; 175; 170; 265; 432; 238; 215; 760; 141; 521; 143; 152; 205; 271;  .

8. W ostatnim tygodniu  odszedł do wieczności śp. Waldemar Kleszcz lat 46, Niech nasza modlitwa wyjedna mu życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

 

9. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…

 

10. W dniach od 8 – 11 kwietnia w Krzyszkowicach odbędzie się „Akcja Pozamiatane”, czyli sprzątanie naszej miejscowości. Bliższe informacje w gablocie.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »