shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 21.05.2023 Drukuj
20.05.2023.

SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANONNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21 maja 2023

 

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My krocząc po ziemskich drogach wiary czerpiemy moc z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

2. W maju  codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w tygodniu po msze świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 15.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Przypominam iż dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej oraz młodzież przystępująca do bierzmowania uczestniczą w majówce obowiązkowo.

 

3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z majówka.

 

4. W piątek, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na Eucharystię i modlitwę we środę, oraz w piątek  o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej Matki, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce.

 

5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się 27 maja w Katedrze Wawelskiej. Modlitewnej pamięci polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha świętego. O godzinie 9.30 różaniec święty. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Józefa poprowadziła rozważanie i zakończyła Litanią do świętego Józefa.

 

8. Za tydzień o godzinie 11.30 Uroczysta Pierwszokomunijna Msza święta dla dzieci klas III. Módlmy się za te dzieci, które po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Jest gorąca prośba do tych osób które tradycyjnie uczestniczą we mszy świętej o godz. 11.30  a nie są bezpośrednio związane z tą uroczystością by wybrały inną godzinę Mszy świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców oraz rodziców chrzestnych w sobotę od godziny 9.00 – 11.00.

 

9. Serdeczne podziękowanie składamy rodzinom, które sprzątały kościół 
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud. O przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli oraz ubranie kwiatami kościoła prosimy rodziców dzieci przystępujących do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

 

10. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tegoroczna procesja ku czci Bożego Ciała będzie w rejonie Bugaj. Rozpocznie się Mszą świętą polową o godzinie 10.00 na posesji państwa Bobeł  i przejdziemy trasą procesyjną w stronę Zakopianki. Pierwszy ołtarz na wjeździe  do posesji państwa Klimek  , drugi na posesji państwa Sala , trzeci na wjeździe do posesji państwa Dąbrawa, a czwarty  na  wjeździe do Wilczego Głodu i tam będzie zakończenie. Szczegółowe informacje będą jeszcze podane.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

 

12. W ostatnim tygodniu  odszedł do wieczności śp. Kazimierz Woźnica lat 74, Niech nasza modlitwa wyjedna mu życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 

13. W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałekświęta Rita z Cascii zakonnica

- środaNMP Wspomożenie Wiernych

- czwartekświęty Beda prezbiter, Doktor Kościoła

- piątekświęty Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych

- sobota – święty Augustyn z Canterbury biskup

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »