shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Zebranie Rady Parafialnej 2001-11-18 Drukuj
18.11.2001.
Protokół z posiedzenia Duszpasterskiej Rady parafialnej w dniu 18 listopada 2001r.

Po wspólnej modlitwie ks. kanonik Stanisław Kasela – proboszcz wręczył niektórym członkom rady programy dni skupienia dla pracodawców.
Wszyscy obecni otrzymali do wglądu piękne albumy o kardynale Stefanie Wyszyńskim wykonane przez uczniów krzystkowickiego gimnazjum pod kierownictwem katechetki Marty Zubek. Realizuje ona również program edukacyjny pt. „Mój szkolny kolega z Afryki”. Jest to ogólnopolski program dla uczniów pod patronatem MEN oraz Komisji Episkopatu ds. Misji.

Następnie odbyła się dyskusja na temat wprowadzenia nowej nowenny w roku 2002. Obecni zaproponowali kontynuację już realizowanych nowenn:
- do św. Anny, patronki parafii,
- do Matki Bożej Nieustającej Pomocy raz w miesiącu.

Rada wytypowała także swego przedstawiciela p. Stanisława Fornalika na wybory do Duszpasterskiej Rady Archidiecezji Krakowskiej, które odbędą się w Kalwarii.

W wolnych wnioskach:
1.) p. Małgorzata Pasionek proponowała zmianę formy rekrutacji do duchowej adopcji dziecka poczętego. Stwierdziła, że 30 osób, które podjęły tę adopcję to za mało na taką parafię. Ks. proboszcz wyjaśnił, że stosowana forma obrzędowości duchowej adopcji dziecka poczętego jest formą przypisaną i nie widz potrzeby jej zmiany.
2.) p. Poleszczuk apelował o wykonanie na wiosnę podjazdu na wózki na plac przykościelny i do Kościoła. Prosił także aby oficjalnie wyjaśnić ogółowi parafian iż duszpasterska rada jest wyłącznie ciałem doradczym, opiniodawczym…
3.) p. Serafin poruszył sprawę renowacji przydrożnych kamiennych kapliczek (koło Sieprawia i koło Tomala). Stwierdzono, że są to kapliczki prywatne i ich renowacją winni zająć się właściciele.
4.) Ustalono następne spotkanie Rady na styczeń 2002r.
protokołowała:
Justyna Twardosz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »