shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 10.10..2021 Drukuj
09.10.2021.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 października 2021

 

 

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

 

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

3. Październik to miesiąc różańca. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo różańcowe Różaniec będziemy odmawiać codziennie. We wtorki, czwartki soboty o godz. 18.00, z udzieleniem Komunii świętej, a w poniedziałki, środy, piątki po Mszy świętej  wieczornej. Natomiast w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszam wszystkich na te nabożeństwa - szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

 

4. Odwiedziny chorych obłożnie w środę lub sobotę do południa. Bardzo proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii.

 

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Zapraszam na wspólna modlitwę w ich intencji w środę podczas Mszy świętej Nowennowej.

 

6. W niedzielę za tydzień Różaniec Święty o godzinie 9.30. Bardzo proszę aby Róża Świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic zakończone Litanią do świętego Józefa. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zapraszamy o godz.15.00 Różaniec z wypominkami za zmarłych.

 

7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. Program jest wywieszony w gablocie

 

8. Serdeczne podziękowanie składamy rodziną które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z rejon Dudzino nr domów: 157; 478; 86; 87; 277; 137; 90; 346; 127; 660; 730.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmuję w kancelarii po mszy św. w dni powszednie.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej Różańcowej na każdy dzień.

11. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Jan XXIII papież

- wtorekbłogosławiony Jan Bejzym prezbiter

- środębłogosławiony Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

- czwartekświęta Małgorzata Maria Alacque dziewica sekretarka Najświętszego Serca Pana Jezusa

- piątekświęta Teresa od Jezusa dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

- sobotęświęta Jadwiga Śląska żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

- niedzielaświęty Ignacy Antiocheński biskup męczennik

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »