shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 1.02.2009 Drukuj
31.01.2009.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
 
♦ Po mszy św. o g. 7.30. Zmianka różańcowa dla Róż kobiet i mężczyzn
Po mszy św. o g. 9.30. dla Róż młodzieży.
Po SUMIE zebranie Rady Parafialnej w Sali na plebanii.
Po południu o g. 15.00 Nieszpory
Po Mszy św. wieczornej zasłonięcie Obrazu św. Anny.
Prasa katolicka: Źródło, Jaś, ARKA o cudownych uzdrowieniach, Gość Niedzielny.
Na tablicy Ogłoszeń Parafialnych przygotowujący się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego znajdą informacje o katechezach dla narzeczonych. (Więcej na www.wdr.diecezja.krakow.pl )
Duszpasterstwo „OPOKA” zaprasza Nauczycieli i Wychowawców na spotkanie w Kurii Metropolitalnej w Krakowie (ul. Franciszkańska 3) 30 stycznia o g. 17.00. W programie: Msza św. w kaplicy ks. Kardynała i Spotkanie opłatkowe.
1. Jutro, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Boskiej Gromnicznej.
Przyniesiona do pobłogosławienia przez nas świeca nazywana gromnicą ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
♣ Msze św. o g. 7.00, 10.00 i 17.00.
♣ Dzieci z kl. 2 przyjdą ze swoimi rodzicami na g. 17.00, przynosząc do poświęcenia swoje świece. Po mszy św. spotkanie w salce z ks. prob.
* od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Naszą modlitwą i ofiarą złożoną na tacę będziemy wspierać zakony i zgromadzenia zakonne.

2. W I czwartek odsłonięcie Obrazu o g. 17.00 rozpocznie Nabożeństwo do św. Anny. Po nim Msza św.

3. W tym tygodniu I piątek. Spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej we czwartek od g. 16.00, a dla Gimnazjum w piątek od. g. 16.00..

4. Ks. kard Stanisław Dziwisz odwiedzi nas 27 września. Jednym z punktów będzie sakrament bierzmowania, którego udzieli uczniom kl. 3 i 2 gimnazjum. Przygotowanie do bierzmowania, które jest nazywane sakramentem dojrzałości obejmuje nie tylko posiadanie wiedzy religijnej, ale również właściwe życie zgodne z nasza wiarą i pełniejsze życie sakramentalne. Stąd wszyscy kandydaci z kl. 2 i 3. przystępują co miesiąc do spowiedzi i Komunii św. I piątkowej.
* W tym tygodniu katecheza dla kl. I gimnazjum będzie we środę o g. 16.00, a dla kl. 2 we wtorek o g. 17.00.

5. Kandydaci na ministrantów będą mieć zbiórkę jutro - w poniedziałek o g. 16.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji (wspomnienie dowolne);
• 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica żyjąca na Sycylii w III wieku. Uciekamy się do niej podczas burz i pożarów (wspomnienie obowiązkowe);
• 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu. Paweł pochodził z zamożnej japońskiej rodziny, która przyjęła chrześcijaństwo, wstąpił do zakonu jezuitów i tu przygotowywał się do kapłaństwa. Podczas prześladowań 5 lutego 1597 r. za murami Nagasaki ustawiono 26 krzyży, na których zawieszono pojmanych chrześcijan; nawet z krzyża Paweł głosił poganom Chrystusa, radując się, że właśnie w ten sposób oddaje Mu życie; do wytrwania zachęcał swoich Towarzyszy (wspomnienie obowiązkowe).
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »